Kantsler Kurz ajakirjanike ees. Foto: Flickr

Kui Austria juulis Euroopa Liidu eesistumise Bulgaarialt üle võtab, seatakse eesmärgiks illegaalse immigratsiooni ennetamine ning Euroopasse teel olevate inimeste toimetamine tagasi koju, kirjutab Daily Express.

“Meie eesmärk on väga selge – et Euroopas ei oleks üksnes vaidlemist [migrantide] ümberjaotamise üle, vaid samuti vähemalt fookuse nihe välispiiride kindlustamisele,” ütles Austria kantsler Sebastian Kurz eelseisvale eesistumisele pühendatud pressikonverentsil.

Juba varem on Kurz väitnud, et Brüsseli praeguse pagulaskvootide süsteemi üle ei ole tegelikult üldse mõtet vaielda, sest Euroopa idaosa keeldub nagunii moslemitest migrante vastu võtmast.

Kurzi väitel oleks parem panna paika süsteem Vahemerelt päästetud rändajate toimetamiseks tagasi Aafrikasse, kui neid Euroopasse tuua.

Piiride “kaitsmine üksi migratsiooni[probleemi] ei lahenda, kuid otsustav küsimus on, mis saab inimestest pärast nende päästmist – kas nad tuuakse Kesk-Euroopasse või viiakse tagasi maadesse, kust nad pärit on või turvalistesse piirkondadesse, kus nende eest hoolt saab kanda?” ütles Kurz.

Küsimuse peale, milliseid lahendusi ta silmas peab, vastas Kurz, et üks võimalus oleks laiendada Euroopa Liidu piirivalveagentuuri Frontexi volitusi. Aga ta kinnitas, et on ka teisi võimalusi, mis sõltuvad kõnelustest liikmesriikide liidritega migratsiooni ja julgeoleku teemalisel tippkohtumisel 20. septembril.