Meeleavaldus Viinis Foto: Scanpix

600 Austria politseinikku saatsid siseministrile avaliku kirja, milles hoiatatakse vaktsineerimiskohustusest põhjustatud ühiskonna lõhenemise eest, kirjutab Die Presse.

Siseminister Gerhard Karnerile saadetud kirjas juhivad kirjaga ühinenud politseinikud tähelepanu väga tõsistele probleemidele, mis vaktsineerimiskohustus ühiskonnas tekitab.

Allakirjutanud taotlevad ühtlasi, et lõpetataks "vaktsineerimata kolleegide diskrimineerimine ja distsiplinaarmeetmetega ähvardamine". "Võimaldage meil keskenduda politseitöö põhiülesannetele. Me tahame olla rahva jaoks sõber ja abistaja," seisab avalikus kirjas.

Kirjas toonitatakse, et allakirjutanud ei ole "ei parem- ega vasapoolsed, ei pätid ega vandenõuteoreetikud ega antivakserid", vaid olukorra pärast tõsist muret tundvad sajad politseinikud üle Austria. 

Ühtlasi kirjutavad politseinikud, et nad ei taha enam "ülekaalukalt rahumeelsete demonstrantide" suhtes olla ähvardavad.

Austria politseis ei ole end vaktsineerinud 15% politseinikest. "Isikud, kes on sellele kirjale alla kirjutanud, on selgelt poliitiliselt orienteeritud," ütleb Austria siseministeerium oma seisukohavõtus kirjale. 

Politseinike liidu esindaja nimetas allakirjutanuid "nõrgamõistuslikeks".

Toimetas René Allik