Migrandid 2015. aasta septembris Ungaris maanteed mööda Austria peale marssimas. Foto: Joachim Seidler, Wikimedia Commons

Massilise sisserände tagajärjel tõusnud kuritegevus on tekitanud austerlastes ebakindlustunde ning kasvatanud oluliselt relvamüüki Viinis ja Sloveeniaga piirneval Steiermargi liidumaal, vahendab Breitbart.

The Locali andmetel kasvas Viinis ja Steiermargis väljastatud relvalubade arv 2015. aasta novembris enam kui neli korda.

Kuni 2015. aasta septembrini väljastati Viinis keskmiselt sada relvaluba kuus. Politsei andmed näitavad, et oktoobris oli vastav näitaja kaks korda suurem ning novembriks juba 457.

Nõudlus enesekaitseks mõeldud relvade järele on kasvuteel tänaseni ning Austria vanima relvakaupluse Joh Springeri töötaja Jeffrey Pangi sõnutsi “langeb tulirelvade müügi laine kokku teadetega röövimistest, vägistamisest ja sissemurdmistest, alates migrandikriisi puhkemisest.”

“Meie turvalisuse tase on viimase paari kuuga langenud,” ütles Pang. “Te näete neid rahvahulki. Nad karjuvad, nad joovad, [siin] ei ole enam turvaline.”

Nagu selgitas austerlannast advokaat Anna K., oli ta alguses “migrantide suhtes väga avatud,” kuid mõistis paar kuud hiljem, et “see on austerlaste jaoks väga ohtlik.”

”Kümme aastat tagasi polnud probleem minna parki jooksma või metrooga koju sõita,” ütles Anna.

“Aga enam mitte, ma ei tunne end enam turvaliselt. Ma poleks iial arvanud, et mul tuleb end kaitsma hakata, ma ei pidanud seda vajalikuks.”

Nüüd “ma tunnen end omaenda maal võõrana,” tunnistab Anna.