Koroonadiktatuuri vastased protestid Viinis. Foto: Scanpix

Eelmisel nädalal otsustas Austria valitsus, et alates järgmise aasta veebruarist nõutakse kõikidelt Austria elanikelt vaktsineeritust, vahendab ERR.

Austria liidukantsleri Alexander Schallenbergi sõnul on kohustuslik lausvaktsineerimine vajalik, kuna riigil pole õnnestunud piisavalt inimesi veenda, et nad laseksid end vaktsineerida, kirjutab ERR. Austrias on täielikult vaktsineeritud umbes 65 protsenti elanikest. Ühtlasi on Austria esimene Euroopa riik, mis kehtestab täieliku kohustusliku vaktsineerimise. 

Lisaks sellele kehtib alates esmaspäevast, 22. novembrist kõikidele Austria elanikele, nii vaktsineeritutele kui ka mittevaktsineeritutele, üleüldine lockdown. Üleüldine lukkupanek kehtib esialgu 12. detsembrini. Kui seda ei pikendata, jätkub praegu kehtiv vaktsineerimata inimeste lockdown.

Piirangute ja vaktsineerimiskohustuse vastu on tõusnud palju proteste. Liberaalse NEOS erakonna juht Beate Meinl-Reisinger kritiseeris valitsust, et nad kahjustavad piirangutega nii inimeste vaimset kui ka füüsilist tervist ja ka majandust ning riigi heaolu, vahendab Austria ringhääling (ORF).

Ühtlasi esitas Austria ringhäälingu kohaselt Austria Vabaduspartei põhiseaduskohtule kaebuse valitsuse peale seoses käesoleva nädala esmaspäeval kehtima hakanud mittevaktsineeritute kodudesse sundimisega. Vabaduspartei sõnul kehtestas valitsus selle piirangu ainult selleks, et avaldada inimestele survet enese vaktsineerida laskmiseks. 

Eile toimusid Austrias valitsuse poliitika vastased rahvarohked meeleavaldused.

Toimetas René Allik