Austria parlament hääletamas vaktsineerimiskohustuse üle 20.01.2022 Foto: Scanpix

Eile kiitis Austria parlament heaks vaktsineerimiskohustuse kehtestamise kõikidele elanikele alates 18. eluaastast, vahendab Tagesschau.

Parlament võttis seaduse vastu häältega 137-33, seadust põhjendatakse kaitsega võimalike tulevaste viiruslainete ja -variantide vastu ning vajadusega vähendada haiglate koormust, samuti piiranguid. Seadus rakendub veebruaris.

Seaduse peab heaks kiitma veel Austria Liidunõukogu (liidumaade kogu), kuid see on Tagesschau kohaselt pigem formaalsus. 

Austria tervishoiuminister Wolfgang Mückstein nimetas vaktsineerimiskohustust solidaarsuse aktiks.

Ühtlasi kinnitas parlament 1,4 miljardi euro suuruse finantspaketi vaktsiiniloterii läbiviimiseks, et teha vaktsineerimine atraktiivsemaks. Nii võib inimene saada hea õnne korral iga vaktsiinidoosi eest 500 eurose väärtusega kupongi, mida saab lunastada poodides, spordisaalides, kultuuriüritustel, hotellides või söögikohtades. Väidetavalt võidab iga 10. loos. 

"Ma olen väga rõõmus, et me selle saavutasime, et peale kohustuse teema tegeles parlament laia konsensusega ka vaktsineerimise tasustamise ja atraktiivsemaks tegemise teemaga," sõnas liidukantsler Karl Nehammer.

Ühtlasi maksab valitsus kohalikele omavalitsustele, kus on vaktsineerimisprotsent üle 80, kokku 75 miljonit eurot, üle 85 protsendi korral 150 miljonit eurot ja vähemalt 90 protsendilise vaktsineerimistaseme korral 300 miljonit eurot.

Toimetas René Allik