Austria tervishoiuministeeriumi kõrgeim tervishoiuametnik Katharina Reich on nõudnud Austria lukkupanemist. Foto: Scanpix

Pärast esmaspäeva keskööst alanud piiranguid mittevaktsineeritutele kõlab nii valitsusliikmete, ametnike kui ka arstide poolt sõnumeid, et lukku tuleks panna kogu riik, vahendab Austria ringhääling (ORF).

Austria tervishoiuministeeriumi kõrgeim tervishoiuametnik Katharina Reich'i sõnul tuleks seada sisse öine liikumiskeeld ka vaktsineeritutele, kirjutab Austria ringhääling. Sarnase mõttega on tulnud välja ka tervishoiuminister Wolfgang Mückstein, kuid kantsler Alexander Schallenberg on hetkel selle teostumise vastu. 

Reich sõnas Austria ringhäälingule, et maksimaalsed meetmed on vajalikud selleks, et praegusest pandeemiaolukorrast välja tulla. Poliitiliselt ei ole see lihtne, tõdes tervishoiuametnik. 

Meediakanali küsimusele, kas kõne alla tuleb ka üleüldine lockdown, vastas Reich, et see on kõige karmim, aga ka kõige parem meede. 

Nii Viini linnapea kui ka Salzburgi liidumaa juht on nendes regioonides üleüldise lukustamise poolt. Austria ringhäälingu kohaselt on Salzburgi liidumaa juht lühikese kahenädalase üldise inimeste kodudesse lukustamise poolt, väidetavalt on seda tema sõnul soovitanud ka kõik teadlased. 

Viini linnapea Michael Ludwig nõustus samuti Reichi seisukohtadega ja sõnas meediakanalile, et kui kehtestatakse üleüldine lockdown, siis peavad sellesse kõik panustama. 

Juhtiv ülemarst Rainer Thell Viini Donaustadti kliiniku erakorralise meditsiini osakonnast pooldab samuti üleüldist ühiskonna lukkupaneminst. "Me ei tule olukorrast muidu välja," sõnas intensiivraviarst vastavalt Austria Ringhäälingule. Samal seisukohal on ka Viini ülikooli mikrobioloog Michael Wagner.

Ühtlasi vahendab Kurier epidemoloogi professor Gerald Gartlehneri seisukohta, et vajalik on vaktsineerimiskohustuse sisseseadmine. 

Toimetas René Allik