Teisipäeval 8. veebruaril blokeerisid erinevatel andmetel "sajad" kuni "üle tuhande" sõiduki Uus-Meremaa pealinnas Wellingtonis asuva parlamendi juurde viivad tänavad.
Meeleavaldajate nõudmiseks on koroonaviiruse piirangute ja vaktsineerimissunni lõpetamine. Väidetavalt ei sundinud jõustruktuuride esindajad meeleavaldajaid lahkuma, ega kedagi ei arreteeritud, kuna muretseti politseinike "turvalisuse" pärast, vahendab Breitbart.
Uus-Meremaa vasakpoolsesse tööparteise kuuluv peaminister Jacinda Arden teatas, et tal pole kavas meeleavaldajatega kohtuda, kuna ta on liiga "hõivatud".
Meeleavaldajate sõidukite seas oli nii veoautosid, sõiduautosid kui mootorrattaid, mille küljes olid loosungid nagu: "Jabcinda, me teame, et te olete oma hinge Saatanale müünud" (Jabcinda on sõnamäng peaministri eesnimega, mis kõlaks Eesti keeles Süsticinda; "jab" – "süst"), "lõpp süstisunnile #Vabadus" ja "poliitiline keel on loodud viisil, et valed kõlaksid tõena" ("Jabcinda we know you sold your soul to the devil", "Stop the mandate #Freedom" ja "Political language is designed to make lies sound truthful".
Protestijad kandsid samuti erinevaid lippe. Peale Uus-Meremaa lippude oli veel näha Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi ja USA president Donald Trumpi teemalisi lippe.
Autod blokeerisid ligipääsu parlamendile mitu tundi ja lahkusid päeva lõpuks rahumeelselt. Wellingtoni politsei sõnul kedagi ei arreteeritud.
Ühe pealtnägija sõnul võttis autorongi, mis sõitis Wellingtoni poole mööda Kāpiti kiirteed, möödumine aega vähemalt kolmveerand tundi.
Täpsemate meeleavaldajate nõudmiste seas nõuti kooliõpilaste maskikandmise kohustuse lõpetamist ja avaliku sektori teatud töötajate, nagu meditsiiniõed, õpetajad ja politseinikud, vaktsiinisunni tühistamist.
Uus-Meremaa on riik, kus kehtestati maailma ühed karmimad koroonaviiruse piirangud, millest mõned – kuigi rahvusvahelise üldsuse surve tõttu on neid hakatud leevendama – tänaseni.
Peaminister on lubanud, et ta ei kehtesta enam sulgemisi.
Jaanuari lõpus šokeeris maailma uudis rasedast Uus-Meremaa ajakirjanikust Charlotte Bellisest, keda ei lastud äärmuslike sissesõidupiirangute tõttu kodumaale ja kes pidi selle tõttu abi paluma Talibanilt.
Toimetas Karol Kallas