Eralennuk pilvede kohal. Foto: Artem Alexandrovich/Bigstockphoto.com

Baieri liidumaa peaminister Markus Söder on avaldanud kava kasutada varjupaiga saamiseks mittekvalifitseeruvate migrantide maalt välja saatmiseks eralennukeid.

Nagu kirjutab Voice of Europe, üritab Söder oma sammuga provotseerida liberaalse asüülipoliitika poolest tuntud liidukantslerit ning tegutseda Angela Merkelist sõltumatult, tagades deporteerimiste efektiivsuse ja välistades bürokraatlike protsesside venimise.

Söderit on otsuste tegemisel kannustanud skandaal seoses 1200 illegaalile antud varjupaigastaatusega, mida väidetavalt toetasid altkäemaksud.

Saksa migratsiooniameti seaduserikkumistest, mis selle endise juhi Frank-Jürgen Weise sõnutsi olid tingitud rängast ülekoormusest, oli tema teatel teadlik ka Merkel.

Söderi sõnutsi “ei taha” sakslased “mittetoimivat multikultuurset ühiskonda” ning ta on hoiatanud, et varjupaigataotlejad kujutavad endast julgeolekuriski, kuna nende tausta kohta on vähe teada, edastab Daily Express.

Tšarterlendudega soovib Söder “suurendada survet” deporteerimiste osas ning “olla eeskujuks teistele liidumaadele,” vahendab The Telegraph.

Väljasaatmiskeskusest väljakaranu vallandas kaose Hamburgi lennujaamas