Tuul tiibades? Steve Bannon mullu 8. detsembril Brüsselis ÜRO rändeleppe kahjulikkuse teemal pressikonverentsi andmas. Foto: Scanpix

Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni ja Saksa kantsleri Angela Merkeli populaarsuse pisenedes näeb endine Valge Maja nõunik Steve Bannon võimalust euroskeptiliste erakondade innustamiseks ja ühteliitmiseks suurema mõju nimel kevadistel Euroopa Parlamendi valimistel.

Bannoni veendumuse kohaselt "on energia populistlik-rahvuslike erakondade poolel, ning inimeste poolel kes neid toetavad," vahendab ZeroHedge.

"Edasine [euro]integratsioon on täielikult seiskunud," väidab Bannon. "Nüüd võitlevad nad lihtsalt selle nimel, et EL tänases seisus säiliks."

Nagu kirjutasid Bloomberg ja Euractiv, oli Bannonil võimalus esireas istudes jälgida Belgia liberaalse valitsuse kokkuvarisemist ÜRO rändeleppe tõttu pärast seda, kui sealsele parlamendile olid tulised migratsioonivastased kõned pidanud nii tema ise kui Prantsuse esirahvuslane Marine Le Pen.

Bannon rõhutas Belgia parlamendile, et "ÜRO rändelepe on juba enne allakirjutamist surnud."

Le Pen juhtis omakorda aplauside saatel tähelepanu tõsiasjale, et "maa, kes sellele leppele alla kirjutab, kirjutab ilmselgelt alla leppele kuradiga."

Järgmiseks üritab Bannon oma Brüsselis baseeruva liikumisega "The Movement" aidata kaasa rahvusliku erakonna Vox võimalikule läbimurdele Hispaanias.

Mais toimuvate Euroopa parlamendi valimiste tarvis rahvuslikke ja euroskeptilisi erakondi mobiliseerida aidates ei usu Bannon siiski enamuse saavutamist Brüsselis ja Strasbourgis koos istuvas institutsioonis.

Küll aga on ta seadnud eesmärgiks vähemalt kolmandiku kohtadest, millega saaks tsentristlikku peavoolu tõkestama hakata.

"Selle globalistliku liikumise liidrid Euroopas on languses," usub Bannoni liikumise mootor vanal kontinendil, belglasest poliitik Mischaël Modrikamen.

"Merkel maksab oma otsuse eest avada piirid migrantidele. Macron maksab oma põlguse eest lihtinimeste vastu. [Belgia peaministri Charles] Micheli jaoks on katastroof täielik."

Toimetas Urho Meister