Foto: oursaferschools.co.uk

19. septembril said Saksamaa pealinna Berliini Potsdamer Platzi raudteejaama ees kokku sajad inimesed, kes samastavad ennast koertega.

Kohtumine tekitas sotsiaalmeedias elavat vastukaja, kuna inimkoerad suhtlesid üksteisega haukumise, vilistamise, ulumise, niutsumise ja muu sarnase koertele omaste häälitsuste vahendusel, vahendab NDTV.

Ürituse korraldas grupeering Canine Beings (Koer Olevused), mis seisab ennast koeraks pidavate inimeste õiguste eest. 

"Koer olevused" või "kutsud" on osa suuremast tähestikurahva sugukihu kalduvusest, mida tuntakse ametlikus teaduskirjanduses nime all "karvikud" (Furries). Ameerika Ühendriikide üks kuulsamaid karvikuid on suhteliselt tuntud Ameerika Ühendriikide Texase osariigi demokraadist poliitik Beto O'Rourke.

New York Post täpsustab: "Ekspertide sõnul tuleb vahet teha "teriaanidel" (therians; Therianthropy), kes on inimesed, kes peavad ennast mõneks teistsuguseks olevuseks kui inimene ja "karvikutel", kellele meeldib loomakostüümidesse riietatuna üheskoos mängida." 

Pittsburghi Ülikooli psühholoogia kaasprofessor Elizabeth Fein selgitab Postile lisaks, et teriantroobid võivad teatud juhtudel uskuda, et nad on näiteks inimkehasse inkarneerunud kassi hing. "Mõned teriaanid on karvikud, kuid [tähestikurahva maailmas] on tegemist kahe erineva grupiga," lisas psühholoogia professor. 

Koer olevuste kokkusaamine leidis aset fetišistde üle-Euroopalise ühenduse Folsom Europe üritustesarja raames.

Sotsiaalmeedias leitakse nii, et Berliinis toimunud inimkutsude kogunemine oli tore tsirkus, kui ka, et neile oleks pidanud kutsuma loomapolitsei. 

Eesti sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kinnitas peale loomuvastase abielu seaduse vastuvõtmist, et järgmise sammuna tuleb ära lahendada inimeste "soolise enesemääramise" küsimus. Tähestikurahva ideoloogia ja ametliku teaduse kohaselt kuuluvad "soolise enesemääramise" alla ka "kutsud".

Toimetas Karol Kallas