Öine Berliin. Foto: flickr/Jorge Franganillo

Berliini politsei poolt avaldatud statistika kohaselt pandi Saksamaa pealinnas märtsist juulini toime 210 vägistamist ehk keskmiselt kaks vägistamist päevas. Pooled vägistamises kahtlustatavad on seejuures immigrandi taustaga, vahendab Breitbart London.

Saksmaa kriminaalpolitsei sõnul on raskete vägistamiste juhtumid Berliinis tõusuteel ning vahemikus märtsist juulini teavitatud 210 juhtumi ohvritest olid vähemalt 50 nooremad kui 16 aastased lapsed.

Kriminaalpolitsei sõnul on umbes pooled vägistamisjuhtumite kahtlusalused immigrandi taustaga, mis on oluliselt kõrgem näitaja kui Berliini immigrantide arv, mis moodustab umbes 29,9 protsenti linna kõikidest elanikest.

Vaba Demokraatliku Erakonna liige Marcel Luthe kommenteeris statistikat, öeldes, et "välismaalastest kahtlusaluste selgelt ebaproportsionaalne hulk näitab, et põhjustes tuleb kiiresti selgusele jõuda ja neid läbipaistvalt arutada ning seejärel tuleb rakendada tõhusat kuriteo ennetust".

Viimastel aastatel on Berliinis raporteeritud seksuaalkuritegude arv stabiilselt kasvanud. 2019. aastal sooritati linnas 4809 seksuaalkuritegu, mida on 15 protsenti enam kui eelneval aastal.

Viiendik ohvritest on nooremad kui 21 eluaastat ning üle kolmandiku kahtlusalustest on olnud immigratsiooni taustaga.

Vägistajatele leebed karistused

Statistika avaldati kõigest mõni nädal pärast seda kui Saksamaa kohus mõistis kamba Freiburgi linna immigrante süüdi teismelise Saksa tüdruku grupiviisilises vägistamises nelja tunni vältel 2018. aastal pärast seda, kui nad olid ta kohalikus ööklubis uimastanud.

Kaheksa nendest meestest olid süürlased ning teised pärinesid Iraagist ja Afganistanist ning üks nendest oli ka Saksa kodanik. Neile määrati võrdlemisi leebed vanglakaristused vahemikus kolm kuni viis ja pool aastat.

Alates immigratsioonikriisi kõrgpunktist 2015. aastal on immigrantidega seotud vägistamised ja seksuaalrünnakud olnud üheks keskseks probleemiks Saksamaal ja teistes riikides. Näiteks avalikustas Rootsis 2018. aastal telejaam SVT, et immigrandid panid toime 56 protsenti vägistamistest.

Toimetas Martin Vaher