Veebruaris filmitud ja seni vähest tähelepanu pälvinud videos tegi endine USA president Bill Clinton ettepaneku kasutada Süüria pagulasi ehitamaks üles Detroiti.

“Tõde on, et suureks kaotajaks jääb siin pikemas perspektiivis Süüria. See on ameeriklaste jaoks tohutu võimalus,” ütles Clinton Süüria migrandikriisi kohta.

“Detroitis on 10 000 tühja, konstruktsioonide poolest korras maja – 10 000. Ja palju töökohti, mida pakuks nende majade remontimine. Detroit väljus just pankrotist ning linnapea üritab seal sellist innovaatilist sorti linnaasunike programmi ellu viia. Aga see annab eeskuju, mida saaks teha. Ja ma arvan, et kõik meie seas, kel on iial olnud isiklikke kokkupuuteid kas siis Süüria ameeriklaste või Süüria põgenikega, peavad seda heaks diiliks,” vahendab Breitbart.

Kuulajale jääb ebaselgeks, miks tuleks Clintoni meelest need töökohad täita migrantide ja mitte töötute ameeriklastega, kes seal juba elavad.

Videos arutab Clinton migrandikriisi jogurtimiljardäri ja massimigratsiooni entusiasti Hamdi Ulukayaga.

Ulukaya ise on tuntud selle poolest, et on täitnud oma jogurtivabrikud võõramaiste põgenike ja mitte töötute ameeriklastega. Tänavusel Davosi majandusfoorumil julgustas Ulukaya globaalset eliiti oma eeskuju järgima.

Väljavupsanud video näib õigustavat Donald Trumpi hiljutist väidet, et “Hillary Clinton annaks pigem tööd põgenikule välismaalt, kui töötutele afroameerika noortele linnades nagu Detroit, kellest on saanud pagulased omaenda maal.”

Bill Clintoni presidendikandidaadist abikaasa Hillary on esinenud üleskutsega laiendada Süüria põgenike sissetoomise programmi 550 protsenti. Kõige tagasihoidlikumate Hillary Clintoni poolt väljakäidud numbrite järgi toodaks sisse 620 000 pagulast, mis annab peaaegu välja Detroiti elanikkonna (677 116).

Detroiti pankrotist kirjutas omal ajal värvikalt Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits.