Biontechi asutajad Uğur Şahin ja Özlem Türeci Foto: Scanpix

Biontechi asutajad teatasid 5–11-aastaste laste vaktsiini väljatöötamisest ja peatsest tootmisest, vahendab Spiegel.

Özlem Türeci, üks ravimifirma asutajatest, ütles, et Biontech on väiksemate laste vaktsiini tootmiseks juba valmis. Ta teatas, et nad esitlevad juba lähinädalatel üle maailma 5–11-aastaste laste vaktsiini uuringute tulemusi ametnikele ja taotlevad selle vaktsiini kasutusse võtmist. 

Vaktsiin on sama, mis praegu (Pfizer/Biontech), küll aga doseeritakse seda vähem. 

Ugur Sahin, Biontechi kaasasutaja, on optimistlik, et vaktsiin ka alla 12-aastastele lastele kasutusse võetakse. "See näeb hea välja, kõik läheb vastavalt plaanile," sõnas Sahin. Aasta lõpuks on oodata ka uuringuandmeid vaktsiini osas, mis on mõeldud imikutele alates kuuendast kuust kuni nelja-aastastele lastele. 

Biontechi asutajad kutsuvad üles tegema kõik selleks, et veenda seni vaktsineerimata inimesi end süstida laskma. Meil on veel kuuskümmend päeva aega, et vältida karmi talve, ütles Sahin.

"Me peaksime tegema kõik võimaliku, et selle napi kahe kuu jooksul nii palju inimesi mobiliseerida kui võimalik," lisas ta. Türeci toonitas, et iga vaktsiin aitab ja inimesed ei tohiks resigneeruda. 

Saksa tervishoiuminister Jens Spahn tervitas vaktsiini väljatöötamist lastele. "See on hea uudis," sõnas minister. "Selle kasutuselevõtt võimaldab ka noori lapsi paremini kaitsta." Ühtlasi leidis ta, et Made in Germany-vaktsiin on õnnistus maailmale.

Seni ei ole Saksamaal nooremate kui 12-aastaste laste vaktsineerimist koroonaviiruse vastu toimunud. Saksa Alaline Vaktsineerimiskomisjon on lubanud pärast pikka kaalumist kõikide 12-17-aastaste laste vaktsineerimist.

Seni soovitati laste vaktsineerimist vaid juhul, kui tegemist oli krooniliselt haige lapsega või teismelisega ning see toimus arsti nõuandest lähtudes. 

Toimetas René Allik