Bitcoin on languses. Foto: bigstockphoto.com

Maailma suurima turuväärtusega krüptovaluuta Bitcoini väärtus on langenud alla 33 000 dollari, mis on enam kui poole võrra vähem selle tippväärtusest eelmise aasta novembris, vahendab BBC.

Maailma suurima turuväärtusega krüptovaluuta langus ühtib maailma aktsiaturgude langusega viimastel päevadel – esmaspäeval langesid peamised Euroopa, Aasia ja USA aktsiaindeksid jälle madalamale.

Ebakindlatel aegadel müüvad traditsioonilised investorid sageli oma riskantsemaid varasid (nagu krüptovaluutad) ning liigutavad oma raha turvalisematesse investeeringutesse.

Krüptovaluuta turgude kõikumised on üha enam järginud laiemaid trende, kuna professionaalsed investorid ja riskifondide juhid on nüüdseks tunginud üha enam enam krüptoentusiastide pärusmaale.

Bitcoin, mis hõlmab umbes kolmandikku krüptovaluuta turust koguväärtusega ligi 640 miljardit dollarit, on kaotanud oma väärtusest viimase päeva jooksul enam kui 5% ning enam kui 14% viimase nädala jooksul.

Ethereum, mis on maailma teiseks suurim krüptovaluuta, on samuti oma väärtust kaotanud – enam kui 10% viimase nädala jooksul.

Eelmisel nädalal tõstsid mitmed maailma keskpangad (k.a USA, Ühendkuningriikide ja Austraalia) intressimäärasid, et võidelda kasvavate hindadega. See on pannud mõningaid investoreid muretsema, et inflatsioon ja kulukam laenamine võivad ülemaailmset majanduskasvu oluliselt mõjutada. Ühtlasi muretsevad investorid ka Ukraina sõja mõju pärast maailmamajandusele.

Samas on Bitcoin muutunud seaduslikuks maksevahendiks kahes riigis – El Salvadoris ja Kesk-Aafrika Vabariigis. Kuna El Salvador on lubanud tarbijatel kasutada krüptovaluutat USA dollari kõrval maksevahendina kõikides tehingutes, siis on Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) tungivalt soovitanud neil oma otsus tagasi pöörata.

Toimetas Martin Vaher