Pildi tegi Midjourney AI Pilt: Objektiiv

Me ei tohi lubada äärmusvasakpoolsetel majandustegelastel, nagu seda on Larry Fink, kirjutada inimestele ette, kuidas nad elama peaksid, leiab Ameerika Ühendriikide ühe tuntuma tarbijakaitseorganisatsiooni Consumers' Researchi Breitbartis ilmunud raport.

See on esmapilgul süütu akronüüm, mis ujub ringi teiste investeerimismaailma oskussõnade seas. Kuid ennast ei tohi lasta eksitada, ESG ehk "keskkond, sotsiaalne haldamine/juhtimine" (Environmental, Social and Governance; ESG) on kuri haikala, mis jätab mööda ujudes maha kõrgemad energia-, elamise- ja toiduhinnad.

Paljuski sarnaselt Hiina sotsiaalse krediidisüsteemiga, mille abil valitsus autasustab hästi käituvaid kodanikke ja karistab neid sõnakuulmatuse eest, soovivad ka ESG investeerimisskeemid Ameerika ühiskonna ümber ehitada, sundides ettevõtteid portsu suvaliselt määrateldud eesmärkide täitmiseks punkte koguma. 

Larry Fink Foto: BlackRock

Larry Finki, kes on BlackRock Investment Management Company'i (BlackRock investeeringute haldamise ettevõte) nõukogu esimees ja tegevjuht, kutsutakse "ärkliku kapitalismi arhitektiks". Koostöös teiste rahandusvaldkonnas mõjukate inimestega on Fink otsinud võimalusi teha pensionifondidest ESG abil relvad, millega viia majanduses läbi radikaalsed muutused, mida mitte kunagi seaduseandjate poolt või hääletuskastide juures heaks ei kiidetaks. 2019. aasta kirjas ettevõtete tegevjuhtidele arvas BlackRocki juht: "Ühiskond vaatab järjest enam nii riigi- kui eraettevõtete poole, et lahendada ühiskonna ees seisvaid sotsiaalseid- ning majanduslikke väljakutseid. Selliste valdkondade hulka kuuluvad muuhulgas keskkonnakaitse ja pensionisüsteem, sooline ning rassiline ebavõrdsus."  

Huvitaval kombel pole märgitud prioriteetide seas oma klientide poolt investeeritud vara maksimeerimist.

Kõrgetest kütusehindadest sõltub liberaalse maailmakorra tulevik.

Kuna BlackRock on maailma suurim varahaldur, on selle käsutuses enam kui kaheksa ja poole triljoni dollari eest varasid. [Euro ja dollari väärtus on täna ühesugune.] Fink ja BlackRock kasutavad seda tohutut rahahulka, et sundida ettevõtteid kuuletuma oma agendale. "Käitumismustrid peavad muutuma ja see on üks asi, mida me ettevõtetelt nõuame: te peate [inimesi/ettevõtteid] sundima õigesti käituma. BlackRockis me sunnime inimesi õigesti käituma," on Fink avalikult kuulutanud

BlackRock ja Fink on aastaid sundinud gaasi- ja naftaettevõtteid investeeringuid tootmisesse kokku tõmbama ning teinud nende jaoks tegutsemise järjest keerulisemaks ja kallimaks. Selle tulemusena maksavad Ameerika perekonnad täna autokütuse, majade jahutamise ja kütmise eest märkimisväärselt rohkem. BlackRocki endine ES valdkonnajuht Brian Deese on täna Joe Bideni majandusnõunik, kes juunis kostis kõrgete kütusehindade mure peale: "Sellest sõltub liberaalse maailmakorra tulevik ja me peame jääma endale kindlaks."

Saksamaal, kus on aastaid järgitud ESGga harmoonias olevaid majanduspoliitikaid, on Ameerika Ühendriikidele hoiatavaks näiteks. Kütusepuudus, mis on tingitud kohustuslikust nafta ja gaasi kasutamise lõpetamisest ning üleminekust rohelistele tehnoloogiatele, ähvardab riigist teha mitte-tööstusriigi (riigi de-industrialiseerida). Riik on ülisuures sõltuvuses vaenuliku Venemaa gaasist ja seda võib ees oodata tõeline surmatalv.

Arutud ESG energiamäärused ja teised BlackRocki vasak-vandenõulaste käsud on suuresti kõrge inflatsiooni ja USA majanduslanguse põhjuseks. See omakorda on hävitav löök kõigile pensionifondidele. Kõige selle tipuks ostavad BlackRocki omanduses olevad ettevõtted kokku elamispindu, mis tõstab üüre ja teeb inimesed vaesemaks.

Viimaks tuleb välja tuua BlackRocki erakordselt head suhted Hiina Rahvavabariigi Kommunistliku Parteiga. Vaatamata Hiina RV äärmiselt häirivatele inimõiguste- ja keskkonna "saavutustele" ning militariseerumisele, kinnitab Fink, et "ma jätkuvalt usun, et Hiina on pikemas perspektiivis BlackRocki kõige suurem võimalus, seda nii varahaldurite kui investorite jaoks". Selle põhjal võiks igaüks endalt küsida: kui suurel määral on Larry Finki ja BlackRocki ESG surve taga nende seotus Hiina Kommunistliku parteiga?

BlackRocki rahastusotsused on olnud USA majandusele kahjulikud ja tõenäoliselt rikuvad need nende usaldussuhetest tulenevaid kohustusi, mille järele peaksid nad otsima parimat investeeringute tootlust. Selle asemel on nad seadnud küsimuse alla ameeriklaste väärika pensionipõlve. Sellepärast on Consumers' Research, mis on riigi vanim tarbijatele nõu andev organisatsioon, üllitanud hoiatuse, milles soovitatakse tarbijatel hoiduda BlackRocki hallatavatest investeeringutest.

Me ei tohi lubada äärmusvasakpoolsetel majandustegelastel, nagu seda on Larry Fink, kirjutada ameeriklastele ette, kuidas nad elama peaksid ja sundida ärkleva poliitilise agenda kaudu peale oma vaateid, samal ajal oma taskuid täites.

Toimetas Karol Kallas