Mark Fisher Foto: Mark Fisher/blminc.org

Mustad Elud On Tähtsad liikumise üks juhte Mark Fisher kritiseerib USA demokraatide valitsuse poolset inimeste vangistamist poliitiliste vaadete eest ja peab Donald Trumpi "parimaks presidendikandidaadiks".

2021. aasta 6. jaanuaril toimus Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis president Trumpi toetav meeleavaldus, mille käigus lubati inimesed kongressihoonesse jalutama. Vasakäärmuslastest demokraadid nimetavad nõndanimetatud "J6" meeleavaldust "riigipöördekatseks" ja demokraatidest kohtunike poolt on meeleavaldusel osalemise ning "väärteabe" levitamise eest vangi mõistetud kümneid inimesi, vahendab Epoch Times.  

Fisher on üks Mustad Elud On Tähtsad (Black Lives Matter; BLM) asutajaid. J6 meelsusvangide saatust kommenteerides leiab mustaõiguste eestvõitleja: "Sedasi käitub valitsus inimestega, kes mõtlevad oma peaga, räägivad sellest, ning seisavad selle eest, mida nad usuvad." 

"Nad [J6 poliitvangid] on tapale viidud lambukesed, kes on toodud ohvriks hoiatava eeskujuna neile, kes ei pruugi [valitsuse seisukohtadega] tulevikus nõus olla," rääkis Fisher Epoch Timesi ajakirjanikule.

Donald Turmpi peab BLM-i juht "parimaks presidendikandidaadiks, kes meil on".

Fisheri sõnul käitutakse J6 meeleavaldajatega mõneti viisil, nagu minevikus on Ameerika Ühendriikides käitutud mustade inimestega. Tema sõnul soovib ta selliseid sidemeid luues leida J6 meelusvangidega ühise meele. 

2020. aasta suvel toimunud massirahutuste ja rüüstamise süüdlastena näeb ta muuhulgas vasakäärmuslaste organisatsiooni Antifa: "2020. aastal toimunud märatsemises on väga suur osa Antifal. Nendes osales suur hulk anarhistide gruppe, kes lihtsalt soovisid hetke ära kasutada ja olid väljas purustamise peal."

Fisheril on kõrgharidus teoloogias ja ta on töötanud pastorina. Ta pole kuidagi rahul sellega, kuidas demokraadid ja meedia kasutavad BLM-i liikumist ära: "Ma ei usalda mitte vähemalgi määral föderaalset, ega osariikide valitsusi. Meedia teeb kõik selleks, et takistada meie [nn Trumpi toetajatest MAGA vabariiklaste ja mustõiguslaste] ühinemist. See on seesama meedia, kes on külvanud lahkhelisid haavatavate ühiskonnagruppide vahel ja teinud seda eesmärgiga, et need üksteisel kõri läbi näriksid."

BLM-lase sõnul ei tähenda BLM, et mustad elud oleksid paremad: "See ei tähenda, et mustad eluksid oleksid kuidagi ülejäänutest suurepärasemad või need oleks tähtsamad. See tähendab lihtsalt, et mustad elud on olulised. Selline avaldus on iseenesest nii tähendusrikas, et inimesed tõlgendavad seda erinevalt lähtuvalt oma vaadetepunktidest ja kogemustest."  

Fisheri juhitud vabaühendus BLM Incorporated tegeleb musta rahva ärikoolitamise ja rahaoskuste parandamisega.

Demokraate peab BLM-i juht "rassistlikuks parteiks, kes peavad musti oma istanduses".

Trumpi populaarsus seisneb tema sõnul asjaolus, et ta on nomenklatuurse poliitika vastane ja teda ei saa ära osta. "Kui vaadata mõlema partei [2024. aasta USA presidendivalimiste] kandidaate, sealhulgas tänast presidenti ja asepresidenti, siis pole minu arvates küsimustki, et ta on parim kandidaat." 

Fisheri sõnul toetab Trumpi iga päevaga üha enam musti, milles mängib suurt osa viimase tagakiusamine õigussüsteemi kaudu, milles mustad tunnevad väidetavalt ära oma saatuse.

Toimetas Karol Kallas