Kaader BLMi märatsemise järel süttinud linnast Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Maailma suurimad ettevõtted rahastavad rassistlikku ja marksistlikku musta revolutsiooni kümnete miljardite dollaritega.

Mustude sotsiaalse õigluse marksistliku revolutsiooni (BLM) sädemest leegi sütitamiseks antud annetuste suurust näeb mõttekoja Claremont Institute'i BLMide rahastamise andmebaasist. Claremont Institute'i Center for the American Way of Life (CI Ameerika Eluviisi Keskus) alustas andmebaasi koostamist sooviga saada teada, millised ettevõtted ja organisatsioonid rahastasid 2020. aastal toimunud lääneriikide suurlinnade põletamisi, rüüstamisi ning märastemist, vahendab Breitbart.

Keskuse sõnul olid BLM liikumise eesmärgid 2020. midagi palju enamat kui lihtsalt "märatsemine ja vara hävitamine". "BLMide survekampaaniate, ahistamiste ja moraalse väljapressimise käigus toimus ilmselt korporatiivse Ameerika selle ajaloo kõige ulatuslikum lüpsmine," leiab mõttekoda.  

"Kui tuua midagi võrdluseks, siis 82,9 miljardit dollarit on kokku suurem raha kui 46 Aafrika riigi sisemajanduse kogutoodang. (Aafrikas on kokku 54 riiki.) Ford Motor Company kasum oli 2022. aastal 23 miljardit dollarit. 

82.9 miljardi dollari hulgas on 123 miljonit dollarit, mis anti otse BLM emaorganisatsioonidele.

Näiliselt mustade õigluse nimel toimunud märatsemist rahastasid paljud maailma tuntumad hiidettevõtted. Walmart andis BLMile ja sellega seotud "rassiõigluse" üritustele kokku sada miljonit dollarit. Amazon 169,5 miljonit dollarit. Hiljuti pankrotistunud Silicon Valley Bank 73,45 miljonit dollarit. Apple lisas 100 miljonit. Suurpank Wells Fargo eraldas musta ürituse jaoks 210 miljonit dollarit ja Deloitte 85 miljonit.

Üks maailma suurimaid varahaldusettevõtteid BlackRock paigutas suurlinnade rüüstamisesse, kaose külvamisse ja teistesse mustude õiglusega seotud üritustesse kokku 810 miljonit dollarit.

Claremont Institute selgitab, kuidas raha kasutati, märkides:

"Üleilmne võrgustik investeeris kümneid miljoneid dollareid tulevaste operatsioonide toetuseks. Osteti luksuskinnisvara, organisatsioonis võimutses onupojapoliitika, toetusi jagati erinevatele BLM liikumise osakondadele ja seotud revolutsioonilistele liikumistele. Lisaks käivitati suur poliitikute toetamise ühendus (poliitiline tegevuskomitee; PAC), mis toetas progressiusklikke poliitikuid, kes seisavad mustade vabastamise eest."   

Miljoneid dollareid kulutatakse kampaaniatele, mille eesmärgiks on politsei rahast ilma jätmine. Liikumine "BLM koolis" kannab hoolt selle eest, et lastele õpetatakse võimalikult paljudes USA koolides kriitilist rassiteooriat, omasooiharust ja soomuutmist (queer theory); lisaks kuidas vihata iseennast, oma kaaslasi ja Ameerika Ühendriike.

Mõttekoja sõnul soovivad pahempoolsed vabaühendused ühiskonna äärmuslikult ümber muuta, mis normaalsete demokraatlike lahenduste kaudu oleks võimatu ja neist on saanud omamoodi varivalitsus.

Toimetas Karol Kallas