Politseinike tulistamine Comptonis. Turvakaamera ülesvõte. Allikas: LA County Sheriffs

Laupäeva õhtul tulistati USA Comptoni linnas kahte politseinikku pähe. Politseinikud jäid õnneks ellu ja ajal kui nad olid haiglas operatsioonil, kogunesid haigla ümber BLMi meeleavaldajad, kes karjusid: "Me loodame, et nad surevad!"

Laupäeva õhtul astus Ameerika Ühendriikide California osariigi Los Angelese'i linnastusse kuuluvas Comptoni linnas politseiauto juurde musta nahavärviga mees ja tulistas autos istuvaid politseinikke mitu korda, sealhulgas pähe, ning jooksis minema. Politseinikud jäid õnneks ellu ja ajal kui nad olid haiglas operatsioonil, kogunesid selle ümber Mustad Elud Loevad (BLM) liikumise aktivistid, kes takistasid ligipääsu haiglale ning karjusid: "Me loodame, et nad surevad!", vahendab Daily Caller.

Kohalik šerifi jaoskond üllitas Twitteris järgmise teate: "Meeleavaldajatele, kes takistavad ligipääsu haigla erakorralise meditsiini osakonnale ja kes karjuvad "me loodame, et nad surevad" (We hope they die), mõeldes selle all kahte kahte abišerifit, keda täna Comptonis rünnati: ÄRGE TAKISTAGE OPERATIIVAUTODE HAIGLALE LIGI- JA VÄLJAPÄÄSU. Kui kiirabiautod läbi ei pääse, seab see ohtu inimeste elud." 

Protestijatele anti šerifite poolt käsk laiali minna ja lõpetada haiglale ligipääsu takistamine. Üks meesmeeleavaldaja keeldus käsku täitmast ja kui politseinikud olid teda arreteerimas, sekkus sellesse üks naissoost "ajakirjanik", kes samuti arreteeriti. (BLM ja antifa märastejad riietavad ennast "press" (ajakirjandus) kirjadega vestidesse või varustusse, et saaks pärast politseinikke vaba ajakirjanduse ründamises süüdistada.)

Los Angelesi maakonna šerifijoaksonna sõnul istusid üks mees- ja üks naissoost abišerif politseiautos kui neid rünnati.

Videos on näha, kuidas ründaja ilma igasuguse põhjuseta raudteejaama kõrval seisvale politseiautole läheneb ja eelnevalt hoiatamata või muul viisil endast märku andmata mitu korda neid tulistab.

Ohvriteks olid 31-aastane kuue aastase lapse ema ja 24-aastane mees. Mõlemad vannutati šerif Alex Villanueva sõnul ametisse alles 14 kuud tagasi.

"Meie töö ei muutu sellest kuidagi kergemaks kui inimestele korrakaitsejõud ei meeldi. [Meie töö tegemine] on päev-päeva järel paras väljakutse, kuid me ei lase ennast millestki takistada," rääkis Villanueva ajakirjanikele.

Toimetas Karol Kallas