Saksamaa roheline keskkonnaminister Steffi Lemke tegi trofeejahipidamise kohta asjatundmatu avalduse. Botswana soovib selle peale kinkida Saksamaale 20 000 elevanti ja "ei-d" vastusena ei tunnista.
"Me tahaksime teha Saksamaa Föderaalsele Vabariigile sellise pakkumise. Me ei tunnista keeldumist vastusena," vahendab Botswana presidendi Mokgweetsi Masisi sõnu ReMix.
Botswana pakkumine on ajendatud Saksamaa vasakäärmusliku valitsuse üleskutsest keelustada üle maailma trofeede kogumise eesmärgil jahi pidamine. Aafrika ühe jõukama riigi poliitikud osutavad, et enne kui lääneriikide poliitikud selliseid üleskutseid esitavad, peaksid nad proovima ise elada koos selliste elajatega, nagu seda on elevandid.
Botswana riigijuhtide sõnul saab jahipidamist korraldada jätkusuutlikult, mis kaitseb külasid ja nende viljapõlde ning aitab edendada turismi.
Masisi sõnul vaevleb Botswana elevantide nuhtluse käes ja inimeste hakkamasaamine sõltub nende ridade "jätkusuutlikust" harvendamisest.
"Me maksame kallist hinda selle eest, et hoiame neid loomi maailma jaoks alles," lisas president.
Tema sõnul on 8000 elevanti juba toimetatud naaberriiki Angoolasse ja ta ähvardas, et saadab 20 000 elevanti Berliini, et Saksamaa poliitikud võiksid ise proovida, kuidas nende loomadega koos elamine välja näeb. Ta kinnitas, et tema sõnad pole nali.
Botswanas elab üle 130 000 elevandi ja valitsus on muutnud 40 protsenti riigi territooriumist looduskaitsealaks. See on samm, millel on ränk majanduslik mõju.
2013. aastal toimetas Namiibia valitsus 150 elevanti lennukitega Kuubale ja 2022. aastal viidi 22 suurimetajat Araabia Ühendemiraatidesse.
Botswanas elab 2,7 miljonit inimest.
Toimetas Karol Kallas