“Brasiilia Trump” tõotab taganeda Pariisi kliimaleppest

Jair Bolsonaro (plakatil) pooldaja talle Donald Trumpiks maskeerituna toetust avaldamas. Foto: Scanpix

Juhtiv kandidaat Brasiilia presidendivalimistel tahab käia Donald Trumpi jälgedes ning vabastada oma maa Pariisi kliimaleppest, kirjutab The Daily Caller.

Parempoolsete vaadetega Jair Bolsonaro mainis kliimaleppest taganemist juuli lõpus ning jagas ühtlasi Twitteri vahendusel pilti oma pojast Eduardost koos endise Valge Maja nõuniku Steve Bannoniga, kes on tuntud kui Pariisi leppe vastane.

Nagu kirjutas fotole saateks Eduardo Bolsonaro, on neil Bannoniga “seesama maailmavaade” ning nad “ühendavad jõud, eriti kultuurimarksismi vastu” võitlemisel.

Jair Bolsonaro on arvamusküsitluste valguses teisel kohal pärast sotsialistist riigipead Luis Inácio Lula da Silvat, kes on aga vanglas ja diskvalifitseeritakse ilmselt kohtute poolt tagasi kandideerimast.

Bolsonaro kiitis Trumpi taandumise Pariisi kliimaleppest sellele järgneval päeval, jagades Twitteris artiklit “kasvuhoone müüdist”.

Brasiilia taandumine Pariisi leppest võib aga osutuda Ameerikast keerukamast, kuna nende puhul ratifitseeriti see parlamendis.

USA ei olnud tegelikult leppega seotud, sest teksti all ilutses vaid toonase presidendi Barack Obama allkiri.

Trump: me taandume “väga ebaõiglasest” kliimaleppest

California reguleerib lehmade peeretamise

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!