Koroonapiirangute vastased protestijad Londonis. Foto: Scanpix

Briti ajakirjanik Dan Wootton kirjutab Daily Mailis, et saareriigi meedia on otsustanud Londonis toimuvaid massiivseid koroonapiirangute vastaseid proteste ignoreerida, olles samas varem põhjalikult kajastanud näiteks BLMi meeleavaldusi.

Woottoni sõnul on näiteks Ühendkuningriigi rahvusringhääling BBC kajastanud tuhandete inimeste osavõtul toimuvaid proteste vaid nurga alt, et seal osalevad vaktsiinivastased QAnoni liikumise toetajad. "See on võrreldav olukorraga, kus kõiki BLMi protestijaid sildistataks Antifa anarhistideks, ignoreerides neid, kes toetavad rassilist võrdsust," märgib Wootton.

Tema sõnul on tõsi, et osad piirangutevastased on politseid rünnanud ja nad tuleks arreteerida. Wootton märgib aga, et igal meeleavaldusel osaleb vaimselt ebastabiilseid inimesi ja vandenõuteoreetikuid. Enamik protestijaid on Woottoni sõnul aga tavalised britid, kes soovivad rahumeelselt tagasi oma kodanikuõigusi – näiteks õigust külastada oma lähedast, kes on hooldekodus ning osaleda matustel, aga ka õigust kasumlikult äri ajada ja pulmi korraldada.

Samuti on Woottoni sõnul absurdne võrrelda Ühendkuningriigi olukorda Indiaga, nagu paljud progressiivselt meelestatud ajakirjanikud on teinud. Nimelt on brittide hulgas vaktsineerimine väga edukalt läinud ning vähemalt ühe süsti on saanud juba üle poole elanikkonnast.

Veel märgib Wootton, et meedia hakkab kindlasti innukalt kajastama lekkinud infot, mille kohaselt oli peaminister Boris Johnsoni mullu enne teistkordset piirangute kehtestamist esinenud privaatselt emotsionaalse väljaütlemisega: "Ei mingeid neetud piiranguid enam – las laibad kuhjuvad tuhandete kaupa". Woottoni sõnul selgub väljaütlemisest, et kuigi Johnson oli tegelikult piirangute vastu, lasi ta end survestada neid siiski kehtestama.

Toimetas Jaanus Vogelberg