Briti siseminister Suella Braverman Foto: Scanpix

Briti siseminister Suella Braverman kutsus politseid üles tegelema kuritegevuse lahendamisega, mitte "debateerima Twitteris sooküsimuste üle."

Braverman lausus oma kõnes rahvuslikul politseijuhtide nõukogu konverentsil, et "meie politseiohvitseride aeg on kallis ja avalikkus tahab, et politsei tegeleb kuritegevusega, mitte ei debateeri Twitteris sooküsimuste üle," vahendab The Telegraph. 

"Ma palusin oma ametnikel vaadata uuesti läbi kuritegevusega mitteseotud vihaintsidentide teema, kuna ma tahan olla kindel, et me võimaldame teil priotiseerida oma aega selleks, et tegeleda ohtudega inimestele ja nende varale," sõnas Braverman politseijuhtidele. Siseminister ütles, et viis "kindlustada rahva usaldus politsei vastu on keskenduda põhitõdede taastamisele", mis tähendab, et "politseitööd tuleb võtta terve mõistusega."

"Ei mingeid poliitiliselt korrektseid segajaid, vaid just hea vana politseitöö, mis keskendub lakkamatult sellele, et tänavad, kodud ja liiklus oleks ohutud," rõhutas Braverman. 

Viimasel ajal on Ühendkuningriikides olnud arvukalt juhtumeid, kus politsei on arreteerinud vihakõne süüdistusega inimesi, kes on sotsiaalmeedias kriitilised nn gender-ideoloogia suhtes.

Toimetas René Allik