Oxfordi ülikooli professor ja evolutsioonibioloog Richard Dawkins on tuntud religioonikriitik ja ateist. Foto: Scanpix

California raadiojaam KPFA Radio tühistas briti evolutsioonibioloogi ja tuntud ateisti Richard Dawkinsi esinemise. Aastakümneid kristlust ja kirikut teravalt kritiseerinud Dawkinsile said saatuslikuks hoopis tema väljaütlemised islami aadressil.

"Me kavandasime seda esinemist täielikult tema uue, suurepärase teadusest kõneleva raamatu põhjal ega teadnud, et ta on oma tviitide ja muude islamiteemaliste kommentaaridega nii paljusid inimesi pahandanud ja solvanud. KPFA ei kiida heaks solvavat kõnet," teatas raadiojaam Dawkinsi esinemisele pileti ostnud inimestele saadetud e-kirjas.

Raadiojaam viitas Dawkinsi korduvatele väljaütlemistele, et islam on tänapäeval kõige kurjem religioon.

Dawkins, kes on muu hulgas kirjutanud religioonikriitilise raamatu "Luul jumalast", nimetas KPFA Radio otsust hämmastavaks ja ütles, et kuulas kahe aasta jooksul Berkeleys elades kõnealust raadiojaama peaaegu iga päev. Dawkins selgitas, et tema kriitika ei puudutanud islamit, vaid islamismi, mis on midagi muud.

"Miks on kristluse kritiseerimine okei, aga mitte islami kritiseerimine?" küsib oma  artiklis Briti pahempoolne väljaanne The Guardian Richard Dawkinsi foto alla pandud tekstis.

Meie Kirik / Objektiiv