Carrie Johnson pidamas kõnet konservatiivsetele LGBT+lastele 5.10.2021. Foto: Scanpix

Ühendkuningriigi peaministri Boris Johnsoni abikaasa Carrie esines Tooride parteikonverentsi ajal toimunud konservatiividest LGBT+ kogukonna üritusel ja kinnitas, et peaminister seisab partei "kaasajastamise" ning igasuguse seksuaalse sättumusega inimeste staatuse veelgi kõrgemale kohale tõstmise eest. 

Carrie Johnson kinnitas Ühendkuningriigi konservatiivide parteisse kuuluvate igasuguse seksuaalse sättumusega poliitiliste aktivistide ees, et peaminister on "täielikult pühendunud" LGBT+ kogukonna saavutatud edusammude kaitsmisele ja seisab hea selle edu suurendamise eest, vahendab GBNews

Teisipäeval 5. oktoobril Manchesteri Midlandi hotellis peetud kõnes rääkis proua Johnson: "Kui sa oled LGBT+ või nende liitlane, nagu mina, me kõik oleme pühendunud kõigi, kes iganes te olete ja keda armastate, võrdsusele ning tunnustamisele."

Ta jätkas:  

Hulk inimesi on mulle rääkinud, et kuulumine LGBT+ inimeste sekka ja toor [konservatiiv] olemine ei sobi kuidagi kokku. Kuid vaadates täna enda ümber ringi, siis me näeme, et selline arusaamine on selgelt vale.

Paljud teist, kes te olete täna siia kogunenud, on osalenud sellel teekonnal, mida meie partei on võtnud ette omasooiharate inimeste õiguste kaitsmisel ja me võime täna uhkusega kuulutada, et see oli konservatiivist peaminister, kes tõi Inglismaale ja Walesisse abieluvõrdsuse.

Ma soovin, et te kõik teaksite, et meil on täna peaminister, kes on täielikult pühendunud [igasuguse seksuaalsusega inimeste kogukonna] edusammude tunnustamisele ja nende laiendamisele.

Carrie Johnson lisas publiku naeru saatel: "Boris soovis, et ma tuletaksin teile meelde, kuidas ta Londoni linnapeana juhtis Uhkuse paraadi kandes üpris roosat kauboikaabut. Minu arust me kõik peaksime teda julgustama seda jälle tegema."

"T" täht akronüümis (LGBT+ jne) tähistab sugu "muutnud" inimest. Konservatiivne intellektuaal Douglas Murray, kes elab koos meessoost kaaslasega, nimetab 2019. aastal ilmunud raamatus "Masside hullus" (Madness of Crowds) oma sugu "muutnud" inimeste õiguste ümber toimuvat arutelu – et mitte öelda trans-aktivistide väljapressimist või türanniat – üheks tänase maailma kõige mürgisemaks teemaks. "Täna on kooliõpetajal kergem otsustada, et väike poiss on hoopis väike tüdruk kui anda talle aspiriini," kirjutab Murray oma raamatus.

Üks maailma mõjukamaid päevalehti Wall Street Journal nimetab "soomuutjate õiguste" – nagu näiteks ennast naiseks pidavate meeste naiste spordialadel osalemist ja naiste tualettruumide kasutamist "sõjaks naiste vastu". 

Konservatiivse valitsuse ajal on Ühendkuningriik kehtestanud väidetava Covid-19 ohu tõttu oma kodanikele ühed maailma karmimad piirangud.   

Tooride igasuguse seksuaalsusega inimeste ürituse sponsoriks oli Euroopa suurim ja jõulisem, igasuguse seksuaalsusega inimeste survegrupp, LGBT+ MTÜ-tööstusharu esindusorganisatsioon Stonewall.

Toimetas Karol Kallas