Pilt: Piqsels

Ameerika Ühendriikide terviseameti eelviimase juhi dr Robert Redfieldi sõnul rahastati Hiina Rahvavabariigis toimunud SARS-CoV-2 viiruse võimendamise uuringuid USA maksumaksjate raha eest.

Kaheksandal märtsil Ameerika Ühendriikide kongressi koroonaviiruse komisjoni liikmete küsimustele vastates kinnitas Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskuste (CDC) endine juht Redfield, et Hiina Rahvavabariigi Wuhani Viroloogiainstituudis toimunud nahkhiirtelt pärit SARS viiruse, mis hiljem sai tähiseks SARS-CoV-2 ja mis on Covid-19 haiguse põhjustaja, inimestele nakkavaks võimendamise uuringuid rahastasid USA Riiklikud terviseinstituudid (NIH), kaitseministeerium, riigidepartemang ja USAID.

Tema sõnul varjasid ametiasutused ja teadusringkonnad aastaid viiruse tehislikku päritolu. Redfield on tunnustatud viroloogiateadlane ja tema sõnul võivad nahkhiirte SARS ja MERS viirused jõuda vaheloomade kaudu küll inimeseni, kuid pole võimalik, et see viirus hakkaks levima inimeselt-inimesele. Seniste SARS ja MERS viiruste puhul pole viimast mitte kordagi juhtunud.

CDC endise juhi sõnadest võib järeldada, et Covid-19 pandeemia tekkis vähemalt osalt Ameerika Ühendriikide maksumaksja raha eest sooritatud teaduslike eksperimentide käigus toimunud õnnetuse tulemusel. 

Toimetas Karol Kallas