Christopher Sign. Foto: kuvatõmmis

Uudisteankur Christopher Sign, kes paljastas USA ekspresident Bill Clintoni ja toona Hillary Clintoni e-kirjade skandaali uurima pidanud peaprokurör Loretta Lynchi salakohtumise, leiti 45-aastasena surnult. Väidetavalt tegi mees enesetapu, kirjutab Breitbart.

Mullu veebruaris ütles mees Foxile, et tema elu ei olnud pärast väidetava "juhusliku kohtumise" paljastamist enam endine. "Mu perekond sai peagi pärast loo avaldamist tapmisähvardusi. Meie krediitkaarte häkiti. Teate…mul on oma lastega nüüd spetsiaalsed koodsõnad, et nad teaks, mida teha," rääkis Sign toona. Mees kirjutas juhtumist ka raamatu.

Clintoni ja Lynchi kohtumine leidis aset lennujaama maandumisrajal 2016. aasta juulis vaid mõni kuu enne toonaseid presidendivalimisi, kus Hillary Clinton kandideeris.

Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) uuris toona Clintoni erameiliserveri skandaali – mäletatavasti kasutas Clinton omaenda kodu keldris olnud serverit salastatud informatsiooni edastamiseks.

Lynch väitis hiljem, et meiliserveri teema kohtumisel jutuks ei tulnud – väidetavalt oli vesteldud hoopis lapselaste ja päevasündmuste üle.

Vaid mõni päev pärast kohtumist teatas endine FBI juht James Comey, et Clintonile hoolimata "raskest hooletusest" süüdistust ei esitata.

Toimetas Jaanus Vogelberg