CNNi uudisteankur Christiane Amanpour. Foto: Scanpix

CNNi ankur Christiane Amanpour oli sunnitud esinema harukordse vabandusega pärast seda, kui tõmbas oma esmaspäevases telesaates paralleele Trumpi administratsiooni ja natside Kristalliöö pogrommi vahel, kirjutab Jerusalem Post.

Kristalliöö aastapäeva puhul teemat kommenteerinud Amanpour teatas, et Trumpi presidentuuri ajal on toimunud rünnak samade väärtuste vastu. "Kristalliöö oli pöördepunkt Kolmanda Reichi ajaloos, kus antisemiitlik retoorika ja seadusandlus läks üle vägivaldseteks juudivastasteks sammudeks, mis kulmineerusid holokaustiga," kirjeldati saates.

Järgnevalt sõnas Amanpour, et pärast nelja aasta pikkust rünnakut "samade väärtuste" vastu lubab Bideni/Harrise administratsioon "tagasipöördumist normide, sealhulgas tõe juurde."

Avaldus mõisteti koheselt sotsiaalmeedias hukka. Ühe kasutaja sõnul pole kahtlust, et CNN oleks omal ajal natside "sotsialistlikke väärtusi" kiitnud.

Amanpouri sõnad mõistsid hukka ka Iisraeli ametnikud, kelle sõnul oli tegu Holokausti mälestuse solvamisega.

Nüüd esitatud vabanduses ütles Amanpour, et juhtis vaid tähelepanu Trumpi rünnakutele "ajaloo, faktide, teadmiste ja tõe vastu". "Ma poleks pidanud neid kaht asja võrdlema. Hitler ja tema kuriteod on ajaloos muidugi unikaalsed. Kahetsen valu, mida mu sõnad võivad olla tekitanud," ütles ankur.

Toimetas Jaanus Vogelberg