Turvatöötaja ajab ajakirjanikke Wuhani Viroloogiainstituudi eest minema 3.02.2021. Foto: Scanpix

Kolme ajakirjaniku uurimus kinnitab taas, et esimesena nakatusid Covid-19sse Hiina Rahvavabariigi Wuhani Viroloogiainstituudi kolm teadlast, kes tegelesid koroonaviiruste võimendamise uuringutega. Uuringuid rahastasid Ameerika Ühendriigid.

Michael Shellenberger, Matt Taibbi ja Alex Gutentag avaldasid 13. juunil pikema ülevaate, kuidas Wuhani Viroloogiainstituudi biolabori SARSi sarnaste koroonaviiruste uuringute ja nende talitluse võimendamise uuringutega (gain-of-function research) tegelevad teadlased haigestusid. Ajakirjanike sõnul kinnitavad seda nii Ameerika Ühendriikide valitsuse ja rahvatervisetööstuse ametnikud kui Wuhani laborist lekkinud teave.

Fox Newsi uudistesaates uuringut tutvustades rääkis Shellenberger: "See on pöörane, et meile pole seda [Wuhani teadlaste haigestumise kohta] tänaseni räägitud ja see teave pidi ajakirjanikele lekkima. Paljud Ameerika Ühendriikide riigiametnikud teadsid seda ja seda teadsid tõenäoliselt ka paljud USA rahvatervisetööstuse kõrgemad ametnikud.

"Meie jaoks on kahtlemata suur asi nii oluline lugu avalikkuse ette tuua. Me tõestasime, et viirus on pärit Hiina Rahvavabariigi Wuhani Viroloogiainstituudist ja me teame esimeste inimeste nimesid, kes jäid haigeks. Need olid kolm teadlast, kes menetlesid ühte koroonaviiruse kõige lähemat sugulast, mis lõpuks muudeti viiruse võimendamise kaudu hulga nakkavamaks. Meie jaoks on tegemist kindla tõigaga. Seda kinnitavad mitmed allikad. See teeb kurjaks, et inimestele pole sellest tänaseni räägitud ja see pidi ajakirjanikele lekkima ning Ameerika Ühendriikide valitsus, mis teab seda juba mõnda aega, ei rääkinud seda teemat ausalt lahti. Vähemalt nüüd on see teada. Kuid sellest hoolimata oli tegemist tsensuuriga. Selle teema kohta levitati väärteavet," jätkas Shellenberger.

Uuringus kirjutatakse: "Ameerika Ühendriikide ja teiste riikide ametnikud on korduvalt väitnud, et pandeemia lähtepunkti pole ilmselt võimalik kindlaks teha. Anthony Fauci, kes vastutas Covid-19 aja meetmete eest kahe USA presidendi ajal,  teatas, et "me ei pruugi seda kunagi teada saada". 

Kolme Hiina RV teadlase, kellest nakatusid esimesena võimendatud koroonaviirusesse, nimed on Ben Hu, Yu Ping ja Yan Zhu ja nad jäid haigeks juba 2019. aasta novembris.

Samuti on kindlalt teada, et Wuhani Viroloogiainstituudi koroonaviiruste võimendamise uuringuid rahastasid Ameerika Ühendriigid Rahvuslike Terviseinstitutide (NIH), NIAIDi ja USAIDi kaudu.

Kui ametivõimud ei oleks inimeste eest nii olulist teavet varjanud ja koheselt kõik ausalt ära rääkinud, siis oleks olnud "pandeemia" meetmed ilmselt teistsugused ja maailma riikidele tehtud kahjud hulga väiksemad, leiavad ajakirjanikud oma uuringu kokkuvõttes. 

Covid-19 laborist lekkimist pidasid üheselt "vandenõuteooriaks" ka Eesti "faktikontrollijad" ja korporatiivne ajakirjandus.

Toimetas Karol Kallas