Maailma majandusfoorumi 2024. aasta Davose kokkutulek leiab aset 15.–19. jaanuarini ja organiseerijate sõnul on tänavuse ürituse motoks "usalduse taastamine".
Maailma majandusfoorum (World Economic Forum; WEF) avaldas osaliselt tänavuse, arvult 54. ja suurelt osalt suletud uste taga toimuva kohtumise teemad.
Üleilmset nomenklatuuri koondav organisatsioon lubab, et tänavu "tagatakse kokkutulnutele võtmetähtsusega võimalus keskenduda usaldust loovatele aluspõhimõtetele, mille hulgas on läbipaistvus, järjepidevus ja vastutus".
Ürituse tutvustuses juhib WEF lisaks tähelepanu, et tänavu osalevad maailma nomenklatuuri, kes soovivad anda näo paremale homsele, kohtumisel rohkem kui poolte maailma riikide valitsuste esindajad.
"Käesolev aastakohtumine tervitab rohkem kui sadat valitsust, kõiki suuremaid rahvusvahelisi organisatsioone ja tuhatkonda Foorumi kaastöölist. Samuti osalevad kokkusaamisel kodanikuühiskonna juhid, asjatundjad, sotsiaalsed ettevõtjad ja noorte- ning ajakirjandusväljaannete esindajad."
Lõplik osalejate nimekiri pole veel koos.
Kokkutulek leiab aset Davose konverentsikeskuses, kuid ka Davose promenaadi ääres asuvate luksushotellide konverentsisaalides ja tagatubades.
Kuidas sai Davose kohtumisest maailma nomenklatuuri igaaastane tippsündmus? Avalikkusele on teada, et 1971. aastal panustas WEF-i tänane juht Klaus Schwab WEF-i 6000 dollarit ja tegi Davose kohtumisest, mis seni oli olnud tagasihoidlik teadlaste kohtumine, maailma ühe mõjukama ühenduse.
Tänaseks on WEF-i aastakäive ligikaudu 360 miljonit eurot ja organisatsioonil on märkimisväärne majanduslik ning poliitiline mõju.
Maailma majandusfoorumi tegevus on jagatud väidetavalt nelja teema vahel:
1. Kuidas saavutada killustunud maailmas turvalisus ja koostöö.
2. Kuidas tekitada uuel ajastul töökohti ja majanduskasvu.
3. Kunstaru roll majanduse ja ühiskonna keskse jõuna.
4. Kliima, looduse ja energia pikaajaline strateegia.
Toimetas Karol Kallas