Kolmeteistkümnele linnas jalutavale inimesele surma toonud džihaadi-kaubiku teisaldamine kuriteopaigalt Barcelonas. Teadaolevalt piiras hukkunute arvu ilmselt kaubik ise, kuna vallandunud õhkpadi halvas sõiduki elektrisüsteemi ning juht pidi selle hülgama. Foto: Scanpix

Äsja Hispaanias ja Soomes veretöö toime pannud Maroko rühmitus oli vaid väike osa palju suuremast islamiterrori võrgustikust, mis valmistub andma lööke vähemalt kuues Euroopa riigis, kirjutab TruNews viitega DEBKAfile'i sõltumatutele julgeoleku- ja luureallikatele.

Allikate andmetel tuleb kahjuks järeldada, et rünnakud Hispaanias ja Soomes olid vaid avanguks kõnealuse võrgustiku suuremale pealetungile.

Nagu näitab Alcanaris kogemata õhku lennanud pommitöökoda, on organisatsioon võtnud kursi surma külvamisele mastaapsel moel.

DEPKA raporti järgi avastasid Hispaania ja Maroko luureagentuurid mais ohtliku ISISe võrgustiku, mis oli paigutanud oma rakud positsioonidele üle Euroopa.

Tsiteeritud analüütikute hinnangul on võrgustiku sihikul lisaks Hispaaniale ja Soomele ka Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia ja Holland.

Hispaania valitsuse avaldus otseselt Barcelona rünnakuga seotud rakukese lammutamisest ei paku seega suuremat põhjust rõõmustamiseks, järeldab DEBKA oma raportis.