Mar-a-Lago golfiklubi, Palm Beach, Florida Foto: Scanpix

Kõigi muude kohtuasjade kõrval, mille abil üritatakse Donald Trump Ameerika Ühendriikide presidendivalimistelt kõrvale tõrjuda, on New Yorkis tema vastu esitatud tsiviilhagi süüdistusega, et ta valetab oma äride väärtuse suuremaks.

New Yorki osariigi demokraadist ülemprokurör Letitia James algatas Trumpi vastu kohtuasja süüdistusega, et viimane on laenude taotlemisel valetanud oma äride väärtuse tegelikust suuremaks, vahendab National Pulse

Jamesi karjääri on suurel hulgal raha panustanud teiste hulgas George Soros.

Letitia James Foto: Scanpix

Trumpile kuulub Floridas Mar-a-Lago golfiklubi kinnistu ja käimasolevas kohtuasjas hindasid demokraadist kohtuniku Arthur Engoroni palgatud eksperdid kinnistu väärtuseks 18 miljonit dollarit.

Arthur Engoron Foto: Scanpix

1981. aastal müüdi nimetatud golfiklubi maha 20 miljoni dollariga. Demokraatide korraldatud kohtumõistmine väidab, et 43 aastat hiljem maksavad 115 toaga klubihoone, pluss lisahooned-basseinid ja tennise- ning golfiväljakud kaks miljonit dollarit vähem.

Kui arvestada ainult inflatsiooni, siis 1981. aasta 20 miljonit dollarit on 2023. aasta vääringus jämedalt 70 miljonit.

Tõik, et Engoron lasi Mar-a-Lago hinnata 18 miljonile dollarile, on antud kohtuprotsessil üks naeruväärsemaid sündmuseid.

Kinnisvaraeksperdid tunnistasid kohtus, et Trumpi elukoha väärtus võib küündida pigem üle miljardi dollari. 

Toimetas Karol Kallas