Novak Djokovic võtab vastu US Open 2021 auhinna pärast finaali, mille ta kaotas Daniil Medvedevile Foto: Scanpix

Eelmisel nädalal kinnitasid USA lahtiste tennisemeistrivõistluste korraldajad, et Novak Djokovicil ei lubata US Openil võistelda, kuna ei ole lasknud end COVID-19 vastu vaktsineerida.

US Openil iseenesest ei ole kehtestatud vaktsiinikohustust. Küll aga apelleerivad korraldajad sellele, et kõik USA-sse reisijad peavad olema vaktsineeritud, vahendab LifeSiteNews. "US Openil pole kohapealset vaktsiinikohustust mängijatele, kuid ta respekteerib USA valitsuse seisukohta seoses riiki reisivate vaktsineerimata mitte-USA kodanikega," selgitas turniiri korraldaja pressiteates. 

Kogu loo iroonilisus seisneb selles, et eelmisel aastal US Openil lubati Novak Djokovicil osaleda. 

Kümned tuhanded inimesed on kirjutanud alla petitsioonile, et Djokovicil lubataks käesoleval aastal US Openil mängida. "Ei ole absoluutselt mingit põhjust mitte lubada praeguses pandeemia etapis Djokovicil US Open 2022-l mängida," seisab petitsioonis. "USA valitsus ja USA tenniseassotsiatsioon peavad töötama koos, et teda mängima lubada. Kui vaktsineerimata USA mängijad tohivad mängida, siis peab see olema lubatud ka Djokovicile kui ühele tenniselegendidest."

Mäletatavasti oli Djokovicil Melbourne-i turniirile reisides Austriaalia piirivalvega suuri sekeldusi ja ta saadeti riigist välja, kuna ta polnud vaktsineeritud. "Ma ei lähe Ameerikasse, kui mul ei ole luba," sõnas Djokovic ajakirjanikele eelmisel nädalal. "Austraalia saaga ei olnud minu jaoks üldsegi meeldiv ja ma ei lähe kunagi enam riiki, kuhu mul ei ole luba minna."

Toimetas René Allik