Jeffrey Epsteini omaaegset äripartnerit Jean-Luc Bruneli kahtlustatakse alaealiste tüdrukute vahendamises miljonärist seksuaalkurjategijale sugulise ärakasutamise eesmärgil. Foto: erakogu

Seksuaalkurjategija Jeffrey Epsteini kohtuasjas avalikuks saanud dokumentidest selgub, et Prantsuse modelliagentuur MC² vahendas miljonärile kuni tuhat alaealist tüdrukut.

Jeffrey Epsteini äripartnerit Jean-Luc Bruneli kahtlustatakse alaealiste tüdrukute vahendamises miljonärist seksuaalkurjategijale sugulise ärakasutamise eesmärgil, kirjutab The Jerusalem Post.

Brunel on rahvusvahelise modelliagentuuri MC² asutaja ja kupeldas selle kaudu Epsteinile ja teistele huvilistele kuni tuhat alaealist tüdrukut.

Bruneli endised töötajad on tunnistanud, et ta hankis tüdrukutele USA viisad ja reisis koos Epsteiniga mitmel korral maailma eri paigus.

Juudi päritolu miljonär arreteeriti juulikuus New Jersey lennuväljal, kui ta saabus kolmenädalaselt reisilt Pariisi. Dokumentidest selgub, et Epstein käis möödunud aastal Pariisis üheteistkümnel korral.

Epsteinile kuulus Pariisi kesklinnas korter, kus alaealisi tüdrukuid nähti tihti koos kuulsustega pidutsemas.

Jeffrey Epsteini süüdistuse keskmes on tunnistaja ütlus, milles too väidab, et ta töötas Bruneli modelliagentuuris, kui Epstein ta koos ühe Lõuna-Prantsusmaa hotelliketi omanikuga vägistas.

Bruneli ja Epsteini teed läksid siiski seoses viimase uute avalikuks tulnud seksuaalkuritegudega neli aastat tagasi lahku ja Brunel kaebas Epsteini laimu eest kohtusse.

Üheksandal augustil avalikustati kaks tuhat dokumenti, mis puudutasid 2015. aasta kohtuasja, milles Virginia Giuffre süüdistas Epsteini endist tüdruksõpra ja “maadami” Ghislaine Maxwelli enda vahendamises nii Epsteinile kui selle tuttavatele, kirjutab The Fashion Law.

Lennupäevikutest selgub, et seitsmekümne kahe aastane modelliagentuuri omanik lendas korduvalt Epsteini lennukitega. Näiteks ühest 2005. aasta sissekandest selgub, et ta reisis lennukis koos Epsteini ja modelli Nadia Marchinkovaga. 2010. aastal tunnistas Bruneli modelliagentuuri MC² endine raamatupidaja Maritza Vazquez, et Marchinkova toodi endisest Jugoslaaviast Ameerika Ühendriikidesse kui tüdruk oli neljateistaastane. Viidatud 2005. aasta lennul viibis lisaks kolm eeldatavalt alaealist naissoost isikut.

Kui Epstein kandis 2008. aastal seksikaubanduse eest määratud pooleteise aastast karistust, külastas Brunel teda selle aja jooksul vähemalt 67 korda. Nime “Jean-Luc” leiab mitmel korral ka Epsteini kodusest telefonimärkmikust, vähemalt ühel korral seoses 16- aastase tütarlapsega, keda Brunel pakkus Epsteinile vene keele õpetajaks.

pastedGraphic.png

Giuffre’i ja Maxwelli kohtudokumentidest selgub veel, et Maxwell kauples teda Epsteini massööriks. Toona kuueteistaastane Giuffre võttis koha vastu ja seksuaalse ahistamiseni ei läinud kaua aega. Giuffre ‘i sõnul pidi ta seksuaalvahekorda astuma peale Epsteini veel selle tuttavate Alan Dershowitzi, prints Andrew ja Bruneliga. 

“Ma olin Bruneliga vahekorras mitu korda ajal, kui ma olin kuusteist kuni üheksateist aastat vana,” rääkis Giuffre 2015. aastal kohtule. Ta oli üks Epsteini paljudest mõjukatest tuttavatest, kes reisisid ringi üle maailma ja suhtlesid noorte tüdrukutega … Brunel pääses ligi kümnetele alaealistele tüdrukutele ja toitis nendega Epsteini (ja Maxwelli) täitmatut isu seksi järele alaealistega.” 

Giuffre sõnul paistis, et “Brunelil oli USA valitsusega mingit laadi kokkulepe ja ta hankis alaealistele tüdrukutele passid ja muud vajalikud reisidokumendid. Ta tõi seejärel need tüdrukud ja noored naised, vanuses kaksteist kuni kakskümmend neli aastat, seksuaalse ärakasutamise eesmärgil Ameerika Ühendriikidesse ning vahendas neid Espsteinile ja tema mõjukatele sõpradele.”

Bruneli karjäär sai alguse 1970. aastatel Pariisis modelliagendina. James Patterson ja John Connoly kirjutavad oma 2016. aastal ilmunud raamatus “Filthy Rich” (“Ülirikkad”, sh sõnamäng “räpased rikkad”), et “Brunel hoopleb, kuidas ta on käima lükanud Monica Bellucci, Jerry Halli, Rachel Hunteri, Milla Jovovichi, Rebecca Romijni, Kristina Semenovskaja, Sharon Stone’i ja Estella Warreni karjääri. Lisaks veel Christy Turlingtoni ja paljude teiste “kaanetüdrukute” oma tänu 1970. lõpus omandatud modelliagentuurile Karin Models.” 

Kuigi algselt saavutas Brunel kuulsuse tänu oma ärivaistule ja oskusele avastada noori modellitaeva tulevikutähti, saatsid teda ka pikalt seksuaalkuritegude süüdistused. “Ta ei pidanud mingitest reeglitest kinni. Mitmed Karinis töötanud modellid väitsid, et Brunel kasutas neid seksuaalselt ära,” kirjutas Michael Gross 1995. aasta raamatus “Model: kaunite naiste kole äri” (Model: The Ugly Business of Beautiful Women). “Üks endine Karini modell süüdistas Bruneli, et see julgustas teda magama modellitööstuse mõjukate inimestega.”

Samas raamatus vahendatakse modelliagentuuri DNA Models juhi Jérôme Bonnouvrier’ sõnu: ”Jean-Luci peetakse ohtlikuks. Talle meeldivad narkootikumid ja vaikne vägistamine. See erutab teda.”

Pea kümme aastat enne “Model’i” ilmumist olid Bruneli kalduvused juba teada. 1988. aasta Diane Sawyeri “60 minuti” saates astusid üles kümned modellid, kes väitsid, et nii Brunel kui tema kaasagent Claude Hadad on neid uimastanud ja vägistanud. Enam-vähem samal ajal rääkis CBSi ajakirjanik Craig Pyes viie modelliga, kes süüdistasid Bruneli ja tema tuttavaid samasuguses käitumises.

“Isegi veel siis saatis Bruneli inimese kuulsus, kes korraldab kohtinguid noorte modellidega,” kirjutas Jenna Sauers Jezebelis.

Modell Zoe Brock kirjutas 2017. aasta blogipostituses: “Brunel soovis astuda minuga vahekorda ajal, kui ma olin laps. Ta andis mulle narkootikume.”

60 Minuti ja CBS-i šokeerivatest paljastustest hoolimata ei sattunud Brunel küll kohtu alla, kuid suur hulk kliente loobus temaga koostööst. Kuid raskel ajal ulatas talle abikäe New Yorki finantstegelane Jeffrey Epstein. Epstein toetas Bruneli 2005. aastal Karinist MC²-ks ümber nimetatud modelliagentuuri ligi kahe miljoni dollariga ja see kolis oma peakontori New Yorki.

Peale Bruneli MC², millel on harukontorid Milanos ja Tel Avivis, toetamise hankis Epstein Brunelile ja tema modellidele korterid enda kodu lähedale New Yorki.

Jezebel kirjutas 2010. aastal, et “MC² ei ole just modellitööstuse lipulaev, kuid see on samas küllalt tähtis. Hiljuti tõmbas agentuur näiteks käima läti modelli Ginta Lapina karjääri.” Brunel “avastas” Lapina tavalise, puberteediealiste modellide skautimise tulemusena.

Tänase päeva seisuga Bruneli modelliagentuur MC² veel tegutseb. Bloombergi kinnitusel on selle klientide seas jätkuvalt jaekaubandushiiud nagu Nordstrom ja Macy’s.

Avalikustatud kohtudokumentides väidab Virgina Giuffre lisaks, et “ma kohtusin Naomi Campbelliga tema sünnipäevapeol St. Tropezis jahi pardal.” Peol viibis ka Ghislaine Maxwell. “Ta (Campbell) oli Ghislaine’i sõbranna, kuid minuga käitus ta väga halvasti,” rääkis Giuffre. Hiljem samas dokumendis väidab Giuffre, et “ma kohtusin paljude mõjukate Epsteini sõpradega nagu Al Gore, Heidi Klum ja Naomi Campbell.”

Naomi Campbell küll väidab, et ta ei tea viidatud sünnipäevapeost ega konkreetsest preilist midagi, kuid fotod näitavad paraku midagi muud.

Epstein sooritas 10. augustil oma kongis enesetapu. Vaatamata ohtratele kahtlustele kinnitas enesetapu toimumist ka kohtuarst. Kuigi Epstein oli pikka aega enesetapuvalve all, vabastati ta 8. augustil sellest režiimist.

Toimetas Karol Kallas