Peale Covid-19 vaktsineerimise algust on märkimisväärselt suurenenud noorte meeste äkksurmad. Foto: Piqsels

Mitmed uuringud näitavad, et Covid-19 vastu vaktsineerimine võib põhjustada noortel, eriti meessoost noortel, märkimisväärsel määral müokardiiti, kirjutab tuntud südamearst Peter McCullough.

2021. aastal hoiatasid Ameerika Ühendriikide Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskus (CDC) ning Toidu- ja Ravimiamet (FDA), et Covid-19 mRNA vaktsiinid võivad põhjustada südamepõletikku või müokardiiti, vahendab LifeSiteNews

Müokardiidi näol on tegemist terviseprobleemiga, mis on inimesi tabanud ka varem, kuid seda aastas ligikaudu  nelja inimese puhul miljoni kohta, nagu osutab Soomes Arola et al poolt läbi viidud uuring. Umbes 90 protsenti juhtumitest tabab mehi ja 10 protsenti naisi. Haiguse haldamise aluspõhimõte on igasuguse raskema kehalise tegevuse kohene peatamine, kuna see võib viia südametegevuse häireteni ja põhjustada äkksurma. Juhtumite puhul, mis arenevad südametegevuse häireteni, viiakse üldiselt läbi südame biopsia, mille eesmärgiks on välja selgitada, kas tegemist on või ei ole hiidrakulise müokardiidiga. Viimane on märkimisväärselt raskem haiguse prognoos kui lastehaiguste teised vormid (parvoviirusnakkus jne). 

Covid-19 vaktsiinid suruti maailmale peale sellise raevukusega, et haiglad ja arstid pelgavad kohaseid agentuure müokardiidi juhtumitest teavitada. Suurem osa arstidest on Covid-19 vastu vaktsineeritud ja võivad olla mures oma südamerikete ning teiste vaktsineerimisega kaasnevate riskide suhtes.

2021. aastal hakkas terviseametitele laekuma hulgaliselt teateid, et suuremas osas noored mehed saavad peale Covid-19 vaktsineerimist müokardiidi. 

Selgusid järgmised mustrid:

  1. Suurim riskigrupp on noored mehed vanuses 18–24 aastat. Teatud puhkudel tabas see kuni 70-aastaseid mehi.
  2. Ligikaudu 90 protsenti juhtumitest vajas haiglaravi.
  3. Müokardiidi risk kasvas plahvatuslikult peale teist vaktsiinidoosi.
  4. Surm müokardiidi põhjusel leidis kinnitust lahkamisega.

Kirjades Pfizerile ja Modernale nõudis FDA müokardiidi kohortuuringute läbiviimist ja seda läbi vereproovide, elektrokardiogrammide (EKG) ja südameuuringute piltide kaudu. Uuringuid pidi teostama enne vaktsineerimist ja teatud aegadel peale vaktsineerimist, mille eesmärgiks oli välja selgitada, kui suurel määral on mure asümptomaatiline ja millist äkksurma ohtu see patsiendile võib tekitada. Mõlemad ettevõtteid selliseid uuringud läbi viia ei soovinud ja vastus saadi küsimustele hoopis Taist, Bangkoki Bhumibol Adulyadej Haiglas töötavate Mansanguan et al uuringust.  

Uuringus vaadeldi 13–18-aastaseid teismelisi nõutud kohortuuringutega peale teist Pfizeri vaktsiini süsti. Tulemuseks saadi, et seitsmel inimesel 301st (23256/miljonist) arenes välja müokardiit, mis tuvastati vereproovide, EKG ja südamepiltide kaudu. Mitmetest allikatest pärinevad andmed näitavad, et probleem võib jääda umbes pooltel juhtudest märkamatuks, mis tähendab, et ei patsient ise ega tema vanemad ei pöördu sellega arsti poole.

Patone et al on hiljuti avaldanud uuringu, milles näidatakse, et Ühendkuningriigis on aset leidnud 100 surmavat vaktsiinide põhjustatud müokardiidi juhtu. Üldjuhul peale selliste uuringute avaldamist lähevad numbrid suuremaks, kuna meditsiinikogukond hakkab nägema põhjust ja tagajärge. Seega terviseametite käsutuses olevad andmed võivad olla vaid suure jäämäe tipp.

Müokardiidi juhtumite arv miljoni elaniku kohta aastas:
4 – iseeneslikku
56 – mitte Covid-19 vaktsiinide põhjustatud
18 – USA välised terviseagentuurid
200 – USA FDA, 2021. aasta august
537 – 18–24-aastased mehed.
Vee all: 23 526 – 13–28-aastast inimest

Kui Mansanguani uuring leiab samas suurusjärgus kinnitust ja Covid-19 vaktsiinide põhjustatud müokardiit tabab miljonist ligikaudu 25 000 inimest, siis ligi miljon Ameerika Ühendriikide noort inimest võib olla saanud Covid-19 vaktsineerimise järel südamekahjustuse ja neid võib tulevikus tabada infarkt ning südame seiskumine. Neid andmeid kinnitavad ilmselt ka märkimisväärselt suurenenud noorte inimeste surmade arv, kes teevad kas sporti või tabab surm neid päevaste tavategevuste ja magamise ajal.

Antud põhjustel peaks igasuguse Covid-19 vaktsineerimise peatama ja Covid-19 vaktsiinide põhjustatud müokardiidi ohu suhtes viima läbi põhjalikud uuringud. Panused on kõrged, kuna kaalul on terve põlvkonna tulevik.

Toimetas Karol Kallas