Eelmisel laupäeval leidis Dublinis aset Iirimaa ajaloo osalejaterohkeim meeleavaldus sündimata inimeste eluõiguse kaitseks, milles osales korraldajate kinnitusel ca 60 000 inimest.

Meeleavaldusega väljendati vastuseisu valitsuse poolt ettevalmistatavatele muudatustele abordiseaduses ning nõuti sel teemal referendumi korraldamist. Ka Iirimaa põhiseaduse kohaselt saab sündimata inimeste eluõiguse kaitseks kehtestatud sätteid muuta vaid referendumi teel. Meeleavaldusel osalejad skandeerisid loosungeid nagu "Lubage meil hääletada!"


Eelmisel laupäeval toimunud Iirimaa läbi aegade suurim meeleavaldus sündimata inimeste
eluõiguse kaitseks tõi pealinna Dublini tänavaile ligi 60 000 inimest.

Valitsuskoalitsiooni suurimat parteid Fine Gael hoiatati, et kui see taganeb oma valimisteaegsest lubadusest mitte kunagi lõdvendada abordiseaduseid, siis kutsutakse järgmisteks valimisteks kindlasti esile alternatiivne poliitiline liikumine, mis seisab truult sündimata inimeste eluõiguse eest.

Fine Gael ei võimaldanud eelmisel nädalal abordiregulatsiooni puudutava eelnõu lugemisel oma saadikutel hääletada oma südametunnistuse järgi. Veelgi enam, neli erakonda kuuluvat parlamendi alamkoja liiget, kes hääletasid partei pealiiniga vastuolus olevalt, sunniti meelevaldselt oma kohalt taganema ning vabastama oma kabineti 24 tunni jooksul.

Loe lähemalt portaalist LifeSiteNews.com.