Venemaa president Vladimir Putin (vasakul) ja vormel-1 sarja boss Bernie Ecclestone Sotši Grand Prix etapil. Foto: Aleksei Nikolski, AP/Scanpix

Donald Trump on ainus USA presidendikandidaat, kes Venemaa presidendi Vladimir Putiniga hakkama saaks, ütles autoajakirjale Top Gear vormel-1 sarja juht Bernie Ecclestone.

Briti miljardär selgitas Eddie Jordanile ja Charlie Turnerile antud mahuka intervjuu käigus, miks ta tahab näha Trumpi triumfi käimasolevatel valimistel.

"Maailma jaoks oleks hea, kui ta võidab," vahendab The Daily Caller. "Kindlasti tahaks ta Putiniga sõprust sobitada, ja tal on õigus seda teha. Mis oleks maailmale hea."

"Ma arvan, et Trump on selline vend, et kui ta vaatab, et ta võibolla tegi väikese vea, siis ta leiaks väljapääsu," usub Ecclestone. "Trump ei ütleks, et "vot nii ma nüüd tegin ja ma ei tagane sellest ja mul ükstapuha." Teised Ameerikas oleksid just sihukesed."

Mis Putinit puudutab, siis "kui ta lubab midagi teha, siis ta võtab selle ette, teeb ära," ütles Ecclestone.

Ühtlasi on Ecclestone veendunud, et Ühendkuningriigi otsus Euroopa Liidust lahkuda oli absoluutselt õige.

"Minu meelest pole meil vaja mingeid inimesi Brüsselis, kes üritavad juhtida maid, mille vahel esinevad teatud erinevused, kes ei kõnele sama keelt, ei söö sama toitu… Holland ja, ütleme, Itaalia on ju natuke erinevad," tõi Ecclestone näite.

Top Geari endine juhtfiguur ja kaastöötaja löömise tõttu taandunud Jeremy Clarkson – tänaseks parlamendistki lahkunud endise Briti peaministri David Cameroni sõber – avaldas enne tema jaoks õnnetult lõppenud Brexiti-referendumit arvamust, et Euroopa Liit tuleks korralikult käima tõmmata nagu Ameerika Ühendriigid.