Foto: capephotoshop/Bigstockphoto.com

Kõiki suuremaid kristlikke usuühendusi ühendav Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) otsustas, et pooldab ettepanekut anda abielu mõistele põhiseaduses kaitse ühe mehe ja ühe naise liiduna.

EKN-i täitevsekretär Ruudi Leinus ütles Objektiivile, et tänasel töökoosolekul arutati Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma hiljutist üleskutset anda abielu mõistele põhiseaduslik kaitse ning et see ettepanek sai ka organisatsiooni kõigi kümne liikmeskiriku üksmeelse toetuse.

"Otsus sündis kõigi liikmeskirikute täielikus üksmeeles ning selleni jõudmine ei vajanud erilist arutelu. See oli ka ootuspärane, pidades silmas, et abielu mõistele põhiseadusliku kaitse andmist on varem soovitanud ka EKN ise," selgitas ta.

Leinuse sõnul võeti täna vastu põhimõtteline otsus Viilma ettepaneku toetamiseks, ent praktilisi küsimusi, mis seonduvad kõnealuse ettepaneku elluviimisega, hakatakse alles arutama ja läbi töötama.

EELK peapiiskopi Urmas Viilma ettepanekule anda abielule põhiseaduslik kaitse on erakondadest toetanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL). Samuti on ettepanekule toetust avaldanud Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), Keskerakond, Reformierakond ja Vabaerakond on esialgu väljendanud aga seisukohta, et ei pea abielule põhiseadusliku kaitse andmist põhjendatuks või vajalikuks.

SAPTK: Urmas Viilma ettepanek anda abielu mõistele põhiseaduslik kaitse väärib kõigi poliitiliste jõudude toetust