Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Krister Paris. Foto: ERR

Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Krister Paris kutsub meediat üles kehtestama Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) suhtes täielikku meediaboikotti.

Parise hinnangul on Jaak Madison, kelle suhtes Eesti Päevaleht korraldas parlamendivalimiste järel ulatusliku meediarünnaku, ületanud oma väljaütlemistes taas ideoloogiliselt vastuvõetavaid piire. Parise sõnul on Madison väljendanud seisukohta, nagu võiks mustanahalisi inimesi rünnata, kui nad pole liitlasvägede sõdurid.

"See on vist kõige otsesem rassipõhise vägivalla üleskutse, millega EKRE on seni lagedale tulnud," selgitab Paris ja kutsub meediat üles vastama EKRE suhtes täieliku boikoti kehtestamisega: "Kuni erakond end Madisoni ütlustest usutavalt ei taanda, tuleks neile rakendada täielikku meediaboikotti, sest niisugused seisukohd ületavad igasuguse diskussiooni piiri."

Jaak Madison kinnitas Objektiivile, et Parise tõlgendus tema sõnadest on otseselt väär, avalikkust eksitav ja pahatahtlik. "Eesti Päevaleht on juba korduvalt tõestanud oma äärmuslikku kallutatust ja pahatahtlikkust, süüdistades kergekäeliselt ideoloogiliselt ebamugavaid inimesi ja poliitilisi jõude rassismis," selgitas Madison ja lisas, et eriti kõnekas on asjaolu, et nii käitub mitte mõni suvaline ajakirjanik, vaid Eesti ühe peamise ajalehe arvamustoimetuse juhataja.

Aastatel 2008–2013 ERR-i korrespondendina Moskvas töötanud Krister Paris on varem silma paistnud Venemaa suhtes vaenulike ja kirglikult vasakliberaalset ideoloogiat propageerivate väljaütlemistega, toetades oma ajakirjandusliku tegevusega kooseluseaduse läbisurumist, nn vihakõne keelu laiendamist ja ka immigratsioonipoliitika lõdvendamist.