Vaktsiinipass. Foto: Scanpix

Eesti plaanib juba aprillis võtta kasutusele nn vaktsiinipassi, mille loomisel on koostööpartneriks valitud IT-ettevõte Guardtime, vahendab Postimees.

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Kalle Killar rõhutas E-riigi Akadeemia ja riigikantselei korraldatud veebiarutelul, et ühiskondade taasavamiseks on vaja turvaliselt ja piirideüleselt vahetada vaktsineerimisandmeid. Euroopa Komisjoni esindaja Konstantin Hyppönen ütles, et nn roheline vaktsiinipass hõlbustab vaba liikumist ELis ja tagab andmete kaitstuse.

Pikemalt saab teemast lugeda Postimehest.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) märkis sotsiaalmeediapostituses, et kolmapäeval toimus teema üle debatt ka Euroopa Parlamendis. "Ma olin kriitline, sest juba on esiteks olemas rahvusvaheline vaktsiinipass ning teiseks annab see tõuke poolkohustuslikule vaktsineerimisele, mis on paljude inimeste diskrimineerimine. Ei saa olla nõus sellega, et inimesi ähvardatakse töölt vallandada, kui nad pole nõus vaktsineerimisega, kuigi ma usun vaktsiinide suuremasse kasusse võrreldes võimalike kõrvaltoimete ja kahjudega," ütles Madison.

Toimetas Jaanus Vogelberg