Indrek Tarandit ootab ilmselt ees kohtutee ebaseaduslikult EKRE meeleavalduse takistamise pärast. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas politseile rahumeelset meeleavaldust Toompeal takistama tulnud eurosaadik Indrek Tarandi tegevuse kohta avalduse.

Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuurile saadetud avalduses palub EKRE alustada menetlust Indrek Tarandi suhtes karistusseadustiku paragrahvi 158 alusel, sest ta takistas seaduslikult korraldatud avalikku koosolekut ja lõhkus korraldajale kuuluva mikrofoni.

Seadus näeb avaliku koosoleku takistamise eest ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

EKRE aseesiehe Martin Helme sõnul tungis väliste tunnuste järgi joobes ja agressiivne Tarand tänasel meeleavaldusel omavoliliselt poodiumile, väänas mikrofoni korraldajate käest jõudu kasutades ära, keeldus seda tagasi andmast ning hakkas kõlaritesse karjuma meeleavalduse mõttele vastupidiseid sõnumeid.

„Tarandi poolt oli tegemist täiesti teadliku provokatsiooniga, mille eesmärk oli meeleavaldajad marru ajada, lasta korraldajal end lavalt minema tassida ja pärast meedias ohvrit mängida. Mingit peksmist ei olnud, oli rüselus, mille kutsus esile Tarandi ebaseaduslik tegevus," ütles Helme.

Meedia ei saanud meie meeleavaldust reeturliku immigratsioonipoliitika vastu maha vaikida, järelikult tuleb seda…

Posted by Martin Helme on Esmaspäev, 26. november 2018

Olin tänasel rändeleppe vastasel miitingul Toompeal (esinesin ka kõnega) ja nägin oma silmadega lähedalt pealt kui…

Posted by Henn Põlluaas on Esmaspäev, 26. november 2018