Foto: Scanpix/Objektiiv

Möödunud nädalal Reformierakonna ettepanekule alustada koalitsioonikõnelusi selja pööranud Keskerakond esitas hoopis ise koostööettepaneku EKREle ja Isamaale. Reformierakond loodab endiselt valitsuse kokku saada sotside ja Isamaa üksmeelt otsides. Lõplikud otsused selguvad täna õhtul.

Isamaa otsustas, et alustab koalitsooniläbirääkimisi Keskerakonna ja EKREga.

“Keskerakonna ettepanek oli avatum. Ei tõmmatud punaseid jooni. See koalitsioon tundub teostatavam,” sõnas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder täna õhtul ajakirjanikele Rado restoranis Kadriorus.

“Meie põhilised eesmärgid on ühtne eesti keelne kooliharidus, julgeolek ja pensioni II samba vabatahtlikuks tegemine. Eraldi programmina kindlasti ka perepoliitilised meetmed,” lisas Seeder.

Seederi sõnul on toetuse penisoni II samba kaotamisele andnud ka EKRE. Samuti on üksmeel olemas eestikeelse hariduse tuleviku osas. “Keskerakonna programmiski on see sisse kirjutatud. Küsimus on – kas jätkub poliitilist tahet seda ellu viia,” märkis Seeder.

Vaata Helir-Valdor Seederi kommentaare täismahus Postimehe videost.

Täna varem:

EKRE aseesimees Martin Helme sõnas Postimehe otseblogis, et erakonna juht Mart Helme saatis välja erakorralise juhatuse koosoleku kutse. Selles on ainult üks punkt: kas minna läbirääkimistele või mitte.

“Ma arvan, et otsus on positiivne. Me oleme ju rääkinud alates valimiste algusest, et meie huvi on viia ellu valimuslubadusi ja valitsuses osaleda,” sõnas Helme.

EKRE otsus selgub täna õhtul.

Isamaa pressiteates seisab, et erakonna laiendatud eestseisuse koosolek algas kell 15.30. Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder teeb eestseisuse otsuse koalitsiooniläbirääkimiste osas teatavaks orienteeruvalt kell 18:15.

Objektiiv hoiab lugejaid sündmustega operatiivselt kursis.

Toimetas Lennart Käämer