Foto: Bigstockphoto

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldab neljapäeval, 29. septembril algusega kell 10 Stenbocki maja ees Rahukohtu 3 hoiatuspiketi valitsuse energiapoliitika vastu, teatab EKRE pressiteate vahendusel.

EKRE esimees Martin Helme sõnas, et riigil oleks võimalik langetada elektri hinda umbes 3 sendini kWh eest, kuid Reformierakonna valitsus on otsustanud nuumata röövellikku börsisüsteemi, mis kurnab rahva vaeseks.

"Valitsuse pakutud nn universaalteenus ei ole lahendus, vaid kujutab endast tüüpilist reformierakondlikku silmamoondust, mille eesmärk on panna inimesed pööraste hindadega leppima. Universaalteenus ei taga odavat elektrit, vaid kehtestab varasemaga võrreldes vähemalt viis korda kõrgema hinna," osutas Helme. 

Samuti ei päästa valitsuse toetusmeetmed inimesi vaesumisest. "Toetusskeemide kaudu ei aidata elektriarvete tõttu kannatavaid inimesi, vaid nende taskust liigutatakse elektrimüüjatele hiigelkasumeid. Elektritootjad rikastuvad nii inimeste säästude arvelt kui ka riigieelarvesse laekuva maksumaksja raha abil, samas kui inimeste ja ettevõtete vaesumine jätkub."

Helme sõnul on neljapäevane hoiatuspikett mõeldud tänastele riigijuhtidele esimese hoiatusena. "Kui valitsus oma hukatuslikku kurssi ei muuda, jätkame suuremate üldrahvalike meeleavaldustega," lausus Helme. 

Toimetas René Allik