Saksamaa kantsler Angela Merkel 24. augustil 2016 Tallinnas. Foto: Scanpix

Reedel, 29. septembril, tuleb Tallinna Saksamaa kantsler Angela Merkel, kes toob kaasa nõudmise, et Eesti peab vastu võtma varasemast palju rohkem immigrante. Merkel osaleb Kultuurikatlas toimuval eurokraatide tippkohtumisel. Konservatiivne Rahvaerakond korraldab protestiks Merkeli nõudmise vastu meeleavalduse, mis algab kell 10.30.

"Me ütleme selgelt ja valjult nii euroliidu kui oma riigi poliitikutele, et meie kvoot on jätkuvalt null! Et me ei nõustu avatud uste poliitikaga! Et Eesti valitsusel pole rahva luba võtta vastu pagulasi ega immigrante," teatab EKRE.

"Reedel, 29. septembril koguneme hommikul 10.30 Kultuurikatla vastas üle tee asuval muruplatsil. Merkel koos teiste prominentidega peaks sinna saabuma kella 11 paiku. Eeldatavasti saabub autokolonn mööda Põhja puiesteed, meie ürituse koha eest otse mööda. Kõige paremal juhul saame seal olla just siis, kui ta meist oma saatjaskonnaga möödub. Ja meie asi on olla seal nii, et ta seda märkab! Puhume vilesid ja pasunaid, lehvitame plakateid, peame kõnesid," seisab üleskutses.