EKRE väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Marti Kuusik. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusiku sõnul peab Eesti riik seisma Euroopa Liidus interneti- ja sõnavabaduse säilimise eest.

Kuusik tunnustab oma pressiteates praeguse justiitsministri Urmas Reinsalu seisukohta, mille kohaselt Eesti ei toeta autoriõiguste direktiivi vastuvõtmist Euroopa Nõukogus.

“Vastuoluliselt direktiivil on suur mõju ettevõtlusvabadusele, sõnavabadusele ja privaatsusõiguse põhimõtetele. EKRE ei toeta ühelgi tasandil direktiive, mis toovad kaasa sõnavabaduse ja internetis leviva info piiramise,” ütles Kuusik.

“Peame püüdlema maksimaalse internetivabaduse poole. Nii nagu 2012. aastal palju kõneainet ning meeleavaldusi põhjustanud ACTA-leping on ka tänane autorikaitse direktiiv väga vastuoluline.”

Kuusik kavatseb tulevase ministrina laua äärde kutsuda internetivabadust kaitsvad aktivistid, kes on tähelepanu juhtinud praeguse direktiivi puudustele.

“Eesti ettevõtjate ja teiste asjast huvitatud pooltega tuleb koos kindlaks teha direktiivi puudujäägid ning analüüsida selle mõju internetikasutajatele, ettevõtetele ja võimalikku riivet sõnavabaduse suhtes. Võimalik, et juba suvel kogunev uus europarlamendi koosseis
suhtub sellesse direktiivi oluliselt kriitilisemalt.”

Toimetas Martin Vaher