Eesti välisminister Sven Mikser (SDE). Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) taunib välisministeeriumi tegevust ja nõuab välisminister Sven Mikseri tagasiastumist. Välisministeerium avaldas nimelt toetust Tallinnas 8. juulil toimuvale seksuaalvähemuste paraadile.

EKRE aseesimehe, riigikogu väliskomisjoni liikme Henn Põlluaasa sõnul on välisministeeriumi käitumine eesotsas sotsialistist väliministri Sven Mikseriga enneolematult jultunud.

“Praegusel kiirel ja keerulisel ajal, mil välisministeeriumi roll Eesti riiklike ja rahvuslike huvide eest seismisel peaks olema ülioluline, tegeleb ministeerium täiesti arusaamatu tegevusega. Minister Mikseril puudub igasugune arusaamine, mis on välisministri ja välisministeeriumi ülesanded ja ampluaa. Homofestivalide ja -paraadide ülistamine ja avalikkuse nn homoteadlikkuse tõstmine ei ole seda kindlasti mitte. Kui ministril ja tema alluvatel, kes sellistele pöördumistele oma tööaega kulutavad, ei ole millegi muu ja asjalikuga tegeleda, siis tuleks neile leida jõukohasem tegevus,” on Põlluaas veendunud.

Eriti kurioosne on Põlluaasa hinnangul see, et välisminister Mikseri juhitav ministeerium saatis Baltic Pride’i teemalise pöördumise välja päeval, mil Ameerika Ühendriikide president Donald J. Trump ütles Varssavis peetud kõnes, et “meil võivad olla kõige suuremad majandused ja kõige hävituslikumad relvad, kuid kui meil ei ole tugevaid perekondi ja tugevaid väärtusi, ei jää me ellu”.