Martin Helme 28. jaanuaril 2023 Tallinnas, EKRE volikogus. Foto: Varro Vooglaid

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab lähipäevil hagihoiatuse, millega nõuab rahvusvahelisele väljaandele Politico valeandmeid esitanud Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebelilt ja erakonna suunal laimu levitanud Eesti meediaväljaannetelt valeväidete ümber lükkamist ja vabandamist. 

Samuti nõuab erakond väljaannetelt ja isikutelt viivitamatult edasise valeväidete levitamise lõpetamist ning juba avaldatud valeväidete juurde selge teavituse lisamist, et tegemist on ebaõigete faktiväidetega.
Erakond nõuab, et valeväidete kummutamine ja vabandus peavad olema ilmunud enne riigikogu eelvalimiste algust ehk selle nädala jooksul ning samas mahus ja sama nähtavalt, kui oli esitatud laim nendes väljaannetes.

Vastasel juhul esitab erakond kõigi laimu levitanud väljaannete väljaandjate ning teiste isikute vastu hagi ebaõigete andmete ümberlükkamise, kahju tekitava käitumise lõpetamise ja kahju hüvitamise nõudes. 

EKRE kinnitab, et erakonnal ei ole kunagi olnud mitte mingisuguseid kontakte Wagneri eraarmee ega ühegi teise Venemaa organisatsiooniga. Vastupidised väited on sihilikult levitatav desinformatsioon, mille eesmärk on mõjutada riigikogu valimiste tulemust. 

EKRE tuletab meelde, et eelmiste riigikogu valimiste eel esitas reformierakondlase Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Kross valekaebuse politseile välismaalase ründamise kohta Stroomi rannas, et alustada laimukampaaniat Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu.