EKRE parlamendisaadik Peeter Ernits (keskel). Foto: Scanpix

EKRE parlamendisaadikut Peeter Ernitsat sõimati esmaspäeval fašistiks ning tema auto peale sülitati, vahendab portaal Uued Uudised.

EKRE parlamendisaadikut Peeter Ernitsat rünnati esmaspäeva õhtul Põhja Rimi kaupluse juures parkimisplatsil. Ernitsa sõnul oli tema ründajaks umbes 30ndates kõhetu eesti keelt kõnelev mees, kes ärritus ilmselt tema autol oleva EKRE reklaami peale, kus oli kujutatud ka Ernitsat ennast.

"Nägin, kuidas ta tormas minu auto poole, viskas seda millegagi ja sülitas auto peale," kirjeldas Ernits intsidenti. "Hüppasin autost välja ja käratasin: mida sa teed? Selle peale nimetas ta mind kuradi populistiks ja fašistiks ning jooksis Kopli poole minema." Ernits üritas ka ründajat kätte saada, aga tulutult.

Kuigi Ernitsa sõnul oli tegu verbaalse rünnakuga, oleks see võinud tema hinnangul ka füüsiliseks minna. Ta väljendas kartust, et kui teda poleks kohal olnud, võinuks ründaja auto rehvid läbi torgata või autot kriipida ja mõlki lüüa, ning pärast poleks ta kuidagi saanud seda ideoloogilise kallaletungiga seostada.

Ernitsa hinnangul oli tema puhul tegu sarnase rünnakuga, mis korraldati juudi rabi vastu ning on arvamusel, et rahvuskonservatiivide vastased on loonud Eestis vägivalla, ähvarduste ja vihkamise fooni, mis ässitavad inimesi EKRE vastu üles.

Toimetas Martin Vaher

Martin Helmele tehti tapmisähvardus. Asja uurib politsei