EKRE volikogu istung Tallinnas Olümpia hotellis, 16.09.2023 Foto: EKRE/FB

EKRE volikogu leiab, et Kaja Kallas põhjustab Eestile ränka mainekahju ja mida kauemaks ta ametisse jääb, seda tavalisemaks muutub võimulolijate valetamine, silmakirjalikkus ning Eesti rahvusriigi hävitamine. 

Laupäeval 16. septembril toimus Tallinnas EKRE volikogu istung, millel võeti vastu poliitiline avaldus. Alljärgnevalt on esitatud avalduse täistekst.

Kaja Kallas, päästa Eesti – astu tagasi!

Eesti poliitikas on kõige pakilisemalt lahendamist vajavaks probleemiks muutunud Kaja Kallas, kes oma perekonna kaudu on lõiganud kasu äritegevusest Putini Venemaal. Ennast pikka aega moraalimajakana esitlenud Kallas on oma ebapädeva poliitika ja sügavalt ebamoraalse käitumisega viinud meie riigi tõsisesse kriisi ja ummikseisu.

Kaja Kallas on probleem, mis vajab lahendamist.

Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja uuringuküsitluste järgi ka suuremale osale Eesti elanikest ei ole vastuvõetav peaminister, kes tuli võimule valede toel ning kes idavedusid kommenteerides jätkab küünilist ja süsteemset vassimist.

Kaja Kallase tegevusest põhjustatud rahvusvaheline mainekahju on suurim, mis Eestile kunagi osaks on saanud. Mida kauem praegune peaminister ametis on, seda suuremaks see mainekahju paisub ning seda enam kannatab Eesti usaldusväärsus Ukrainat toetava ja Vene sanktsioone nõudva ning jõustava riigina.

Kaja Kallase valitsuse ühiskonna moraalne korrumpeerimine on kuritegu oma rahva vastu.

Samuti on ilmselge, et mida kauem lubavad Reformierakond ja tema koalitsioonipartnerid Kallasel jätkata, seda igapäevasemaks muudetakse riigi juhtkonna toel meie ühiskonnas seni vastuvõetamatu valetamine, manipuleerimine ja silmakirjalikkus ning seda legitiimsemaks muutub Eestis vereraha ja valgekraede kuritegeliku hõnguga äriajamine Putini oligarhidega. Ühiskonna moraalne korrumpeerimine on kuritegu oma rahva vastu.

Moraalse kompassi puudumisele lisaks ei ole Kaja Kallas kompetentne juhtima riiki ega võimeline tooma Eestit välja Reformierakonna valitsuse poolt tekitatud Euroopa suurimast inflatsioonist ja majanduslangusest. Samamoodi puudub tal tahe ja oskus leida lahendusi ajaloo ühele tõsiseimale demograafilisele kriisile. Vastupidi – tõstes makse ja kehtestades uusi, kärpides peretoetusi, mahitades ajaloo suurimat massisisserännet ning likvideerides parlamentaarset demokraatiat, valmistab praegune valitsus ette Eesti rahvusriigi hävingut.

Tänane Eesti valitsus valmistab ette Eesti rahvusriigi hävingut

Juhime tähelepanu, et kogu valitsuskoalitsioon on kaotanud ühiskonna toetuse ning kannatada on saanud poliitika usaldusväärsus tervikuna. Selle taastamiseks vajame erakorralisi valimisi. Esimeseks sammuks on siiski peaministri tagasiastumine.

Poliitika usaldusväärsuse taastamiseks vajame erakorralisi valimisi.

Kutsume Eesti kodanikke üles kasutama kõiki legaalseid vahendeid – piketid, meeleavaldused, märgukirjad, petitsioonid –, et survestada peaministrit ja võimuliitu tagasi astuma ja kutsuma esile erakorralised valimised. Ainult siis, kui Kaja Kallas astub tagasi, saab Eesti minna edasi!

Ühtlasi kinnitame, et EKRE pöörab esimesel võimalusel tagasi kõik praeguse valitsuse kahjulikud otsused, sh peretoetuste kärped, samasooliste abielu seadustamise, kavandatava automaksu ja tsensuuriseaduse.

Tallinnas, 16. septembril 2023

Toimetas Karol Kallas