Foto: elektrilevi.ee

Elektrilevi tõstab juba teist korda sel aastal võrgutasusid. Lisaks juunis toimunud 10-protsendilisele hinnatõusule ootab detsembris ees veel kaheprotsendiline hinnatõus. Kokku tõuseb nende teenuse hind sel aastal tarbijale 12 protsenti.

"Elektrivõrk vajab igapäevaseks toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevi jaoks sel aastal kasvanud ligi 2,5 korda. 2022. aastal on Elektrilevi jaoks järskude elektri hinnatõusude tõttu elektrikulu kasvanud tänaseks juba enam kui 14 miljoni euro võrra. Võrgutasu tõus on hädavajalik, et tagada kaoelektri ostukuludeks vajalikud vahendid ning samal ajal tagada järjepidevalt võrgu hooldamine ja arendamine," põhjendas Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

Härma sõnul ületavad praegu Elektrilevi poolt tehtavad investeeringud võrku võrgutasudest saadavat tulu, mis ei ole jätkusuutlik, vahendab Postimees. "Oleme võrku liitnud rekordarv mikrotootjaid, aga soovijate arv ületab endiselt võrgu võimekuse piire," lisas ta.

1. detsembrist kehtima hakkava hinnakirjaga saab tutvuda Elektrilevi kodulehel. Võrgutasu tõus on kõikidele klientidele ühetaoline. Viimati tõstis Elektrilevi võrgutasu tänavu 1. juunil 10 protsendi võrra.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 533 000. Tänavu investeerib Elektrilevi elektrivarustuse järjepidevuse tagamiseks ligi 100 miljonit eurot.

Toimetas Martin Vaher