Greta Thunberg marsib koos kliimaaktiivistidega USAs Rapid Citys. Foto: Scanpix

Kliimaaktivist Greta Thunberg esindab ülemaailmset ehtsat rohujuuretasandi protestiliikumist, mida Kreml ei suuda taluda, kirjutatakse Euroopa Liidu strateegilise kommunikatsiooni rakkerühma veebilehel. Seetõttu nimetabki Vene meedia tüdrukut rumalaks ja uue totalitarismi prohvetiks ning levitab tema kohta vandenõuteooriaid, nagu oleks ta suurte energiafirmade suuvooder, kellega manipuleerivad mittevalitud globalistlikud bürokraadid.

Samuti näevad ELi infosõdalased Greta-kriitikas misogüüniat ehk naiste vihkamist.

„Kahtlemata ei ole Vene TV ainus, keda ärritab kliimaaktivist [Greta Thunberg]. Kuid mis eristab seda ülejäänud nördinud (ja misogüünsetest) häältest, on soov näha Greta Thunbergi ja tema tegevuse taga suurejoonelist vandenõud – globaalset, mittevalitud ökofašistlikku bürokraatiat, [temas endas] rohelise energia gigantide lobistide suuvoodrit, poliitilist tööriista Venemaa ja Hiina vastu ja laste ärakasutamise ohvrit," kirjutatakse valeinfo vastase võitluse lehel EUvsDisinfo.

„Greta on sihtmärk, kuna ta on üleilmse rohujuuretasandi liikumise – ehtsa rahvaliku protesti – tunnusnägu, mille võimalikkust Kremli-meelne meedia ei suuda lihtsalt taluda."

6. oktoobril kirjutas Eesti Päevaleht, et Brüsselis võitleb Vene meediast lähtuvate valeuudistega anonüümne strateegilise kommunikatsiooni rakkerühm, kuhu kuulub praegu 16 inimest, nende seas üks eestlane.

Keegi neist ei tohi turvalisuse ja ühtsuse huvides esineda meedias oma nimega. Peale rühma tuumiku on ametis veel 20 inimest, kelle igapäevatöö on meedia, sh sotsiaalmeedia jälgimine.

Toimetas Veiko Vihuri